پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴

استاندار خراسان جنوبی از معدن گرانیت نهبندان بازدید کرد

استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفر به نهبندان از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت در روستای لخشک این شهرستان بازدید کرد.
استاندار خراسان جنوبی از معدن گرانیت نهبندان بازدید کرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید محمدصادق معتمدیان از معدن سنگ گرانیت نهبندان در جمع خبرنگاران گفت: 118پروانه بهره‌ ‌برداری معدن با ذخیره معدنی بیش از 85 میلیون تن و استخراج سالیانه یک میلیون و 500 هزار تن در این شهرستان صادر شده است.
داوود شهرکی ادامه داد: این تعداد پروانه بهره‌ برداری با سرمایه گذاری 810 میلیارد ریال صادر شده که برای یکهزار و 176 نفر شغل ایجاد شده است.
وی افزود: نهبندان رتبه دوم خراسان جنوبی را از نظر تعداد پروانه بهره‌برداری و گواهی کشف معدن دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 22 ماده معدنی در نهبندان شناسایی شده است اضافه کرد: یکی از این مواد باارزش طلا است که تاکنون برای معدن طلای هیرد گواهی کشف صادر شده است.
معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت با ظرفیت یک میلیارد و 800 میلیون تن در سال است که تا 70 سال آینده می توان از آن برداشت کرد.
یکی از مشکلات بزرگ معادن این منطقه نبود برق است که این معادن از اولین پست برق در مرکز نهبندان 50 کیلومتر فاصله دارد و بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینه برق رسانی به آن است.
در این بازدید استاندار خراسان جنوبی به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی دستور داد که در خصوص این مشکل نامه ای تنظیم کند تا در جریان سفرش به تهران یکشنبه هفته آینده موضوع را پیگیری کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندار خراسان جنوبی , معدن