جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱
صبح امروز؛

استاندار خراسان جنوبی از کارخانه شیر نهبندان بازدید کرد

استاندار خراسان جنوبی در سومین روز سفر به شهرستان نهبندان از کارخانه در حال احداث شیر این شهرستان بازدید کرد.
استاندار خراسان جنوبی از کارخانه شیر نهبندان بازدید کرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی روز جمعه در این بازدید گفت: 20 میلیارد ریال تسهیلات به این کارخانه اختصاص یافته است که تاکنون 10 میلیارد ریال آن پرداخت شده و 10 میلیارد ریال دیگر به زودی آزادسازی می شود.
غلامرضا قوسی افزود: براساس برآورد سرمایه گذار، تاکنون برای احداث این واحد تولیدی 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و این کارخانه با مساحت سه هکتار، 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه زمان سررسید اقساط این کارخانه فرا رسیده، زمان پرداخت تسهیلات این کارخانه یک سال تمدید شده است تا سرمایه گذار راحت تر عملیات این طرح عمرانی را به اتمام برساند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: نهبندان قطب پرورش شتر در استان است و از سرمایه گذار قول گرفته ایم که در این کارخانه خط فرآوری شیر شتر را نیز ایجاد کند.
وی ظرفیت تولید سالانه این کارخانه را تولید 2 هزار و 700 تن شیر، یکهزار و 800 تن ماست، یکهزار و 200 تن دوغ و 300 تن پنیر ذکر کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح برای 38 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
قوسی اظهار داشت: امسال 11 موافقت اصولی پرورش گاو شیری به ظرفیت یکهزار و 900 راس و با تولید 15 تن شیر در روز در شهرستان صادر شده که با راه اندازی کارخانه فرآوری شیر این تعداد واحد گاو شیری نیز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
استاندار خراسان جنوبی نیز در این بازدید از مسئولان شهرستانی خواست با رفع موانع این کارخانه، روند اجرای آن را تسریع کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , اشتغال