شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به پرستاران:

پرستاری رایحه‌ای از رحمت الهی است/ این شغل را با هیچ چیز عوض نکنید

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به جامعه پرستاری، گفت: روز پرستار یک روز الهی و به معنای صحیحش یک رایحه‌ای از رحمت الهی است.
پرستاری رایحه‌ای از رحمت الهی است/ این شغل را با هیچ چیز عوض نکنید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با جمعی از پرستاران بسیج جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی با اشاره به جایگاه حضرت علی(ع)، اظهار داشت: همه اهل دقت (مسلمان و غیرمسلمان) توجه دارند که جایگاه مقدس حضرت علی(ع) زینت آفرینش است.
وی حضرت زینب(س) را زینت پدر دانست و با اشاره به جایگاه حضرت در طول زندگانی، بیان داشت: با وجود حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) نامگذاری حضرت زینب(س) یک نامگذاری آگاهانه است و دلیل آگاهانه بودن آن نیز امروز پس از یک هزار و 400 سال مشخص می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به جامعه پرستاری، گفت: روز پرستار یک روز الهی و این روز به شغل شما و کار شما اختصاص یافته است، بنابراین پرستاری به معنای صحیحش یک رایحه‌ای از رحمت الهی است.
عبادی با بیان اینکه خداوند در نظام تکوین هم پرستاری را قرار داده، تبیین کرد: پرستاری مادر از فرزند تجلی رحمت خداست و آن دسته از افرادی که به معنی حقیقی راه سیر و سلوک را در پیش می‌گیرند و اولویت‌ها را عالمانه انتخاب می‌کنند پرستاری را یکی از راه‌های رسیدن به این مقام می‌دانند.
وی خطاب به مسؤولان متذکر شد: مسؤولان در هر ردیفی که هستند باید حکم نظام را پیاده و هر مسؤولی که خلاف آن عمل کند به نظام ظلم کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی پرستاری را یکی از بهترین عبادت‌ها دانست و تأکید کرد: شغل پرستاری از جهت خودسازی حاوی برکاتی است که به رشد انسانی و بشری می‌انجامد.
عبادی خطاب به پرستاران با تأکید بر اینکه این شغل را با هیچ چیز عوض نکنید چون همه‌چیز از بین رفتنی و تنها خوبی‌ها و خدمات مفید باقی ماندنی است، عنوان داشت: فردی که به دنبال انجام کارهای خیر است هیچ وقت منتظر دیگران نمی‌شود و این حسنه را با هیچ چیز معامله نمی‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز پرستار , نماینده ولی فقیه