شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
در راستای ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد

کمیته‌‌های سه‌گانه برای پیشرفت پروژه تشکیل شد/اعزام ماهانه ۲۰۰ زائر محروم

قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: در جلسه بررسی پیشرفت پروژه زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد مقدس مصوب شد تا با تشکیل کمیته‌های سه‌گانه شامل کمیسیون اعتبارات، کمیسیون مهندسی و کمیسیون اداری، پیگیری‌های لازم برای پیشرفت پروژه‌ها صورت گیرد.
کمیته‌‌های سه‌گانه برای پیشرفت پروژه تشکیل شد/اعزام ماهانه ۲۰۰ زائر محروم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین نوفرستی اظهار داشت: با فرمان و رهنمودهای مقام معظم رهبری بنا شد تا در مشهد مقدس برای زائرانی که از نظر زندگی در تنگنا هستند و توفیق تشرف به محضر مبارک علی ابن موسی‌الرضا(ع) را ندارند، زمین‌هایی واگذار و در اختیار ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها قرار گیرد تا با کمک مسئولین اجرایی، خیرین و مردم ولایت‌مدار زائرسراهایی ساخته شود.
وی افزود: طبق این فرمان، مسؤولین استان خراسان‌جنوبی نیز برای میزبانی از محرومین و مستضعفان پیگیری‌هایی صورت دادند و جلسه‌ای با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندهان سپاه و ائمه جمعه سراسر استان برگزار گشت و گزارشی از روند واگذاری زمین زائرسرا داده شد.
قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: به همین جهت به نمایندگی از نماینده ولی فقیه در استان سفری به مشهد مقدس انجام شد تا از نزدیک از روند اجرای پروژه بازدید و پیگیری‌های لازم جهت پیشرفت آن صورت گیرد.
نوفرستی با اشاره به اینکه در اولین گام نشستی با مسؤولین پیگیری زائرسرای خراسان‌جنوبی برگزار شد که مشکلات و موانع موجود در اجرای پروژه موشکافی و مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: همچنین با مسؤول زائرسراهای کل کشور دیداری انجام و موضوعات مدنظر به اطلاع ایشان رسید که وی نیز قول مساعد داد تا هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم را جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌ها انجام دهد.
وی عنوان داشت: در ادامه با توجه به هماهنگی‌هایی که انجام شده بود جلسه‌ای با حضور جمعی از مدیران و مسؤولین خراسان‌جنوبی مقیم مشهد برگزار شد که به نتایج بسیار باارزشی دست پیدا کردیم.
قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: در این جلسه مصوب شد تا با تشکیل کمیته‌های سه‌گانه شامل کمیسیون اعتبارات، کمیسیون مهندسی و کمیسیون اداری، پیگیری‌های لازم برای پیشرفت پروژه‌ها صورت گیرد.
نوفرستی با اشاره به اینکه ساخت این زائرسراها قطعاً خواهد توانست خدمات بسیار خوبی به مستضعفان ارائه کند، ابراز داشت: بنیاد زائر خراسان‌جنوبی هر ماه قریب به 190 الی 200 نفر از محرومین استان را برای زیارت علی ابن موسی‌الرضا(ع) عازم مشهد مقدس می‌کنند که اقدام بسیار باارزش و قابل توجهی است، لذا امید است با ساخت این زائرسرا، این میزان رشد قابل توجهی داشته باشد.
وی تأکید کرد: با توجه به فضای بسیار خوبی که امروز در استان فراهم است، می‌توان با محوریت نماینده ولی فقیه در استان و همکاری‌ها و اقدامات جهادی استاندار جدید، ائمه جمعه، فرمانداران و شهرداری‌ها قدم‌های بسیار خوبی را برای ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد مقدس برداشت.
قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان کرد: باید همانگونه که مردم برای عتبات عالیات کمک‌های شایانی می‌کنند و رتبه اول در کشور را از آن خود کرده‌اند برای ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد مقدس نیز اهتمام ویژه کرده و عشقشان به علی ابن موسی‌الرضا(ع) را نشان دهند.
نوفرستی در پایان گفت: مردم خراسان‌جنوبی توجه خاصی به ائمه اطهار و حرم آنان دارند، لذا امیدواریم در این امر مهم نیز همه مردم و مسئولین وارد میدان شوند تا بتوانیم توفیق بیشتری به زائران حضرت داشته باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زائرسرا , آستان قدس رضوی , مشهد مقدس