يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی خبرداد:

افتتاح مرکز سنجش الکترونیکی فنی و حرفه‌ای سربیشه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: همزمان با دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی مرکز سنجش الکترونیکی شهرستان سربیشه مورد بهره برداری قرار گرفت.
افتتاح مرکز سنجش الکترونیکی فنی و حرفه‌ای سربیشه
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حسین خوش آیند گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور در راستای تحقق دولت الكترونيكی و سياست‌های سند راهبردی مهارت و فناوری به منظور تسريع و تسهيل ارائه خدمات به ذی نفعان، تمهيدات لازم را برای برگزاری آزمون‌های الكترونيكی فراهم کرده است.
وی افزود: سامانه يا سيستم مديريت آزمون الكترونيكی قابليت برگزاری آزمون‌های تستی را با انواع سؤالات كه به طور تصادفی از پايگاه داده واحدی دريافت می‌کند، دارد و اين سامانه با دو سامانه پورتال جامع سازمان و بانک ملی سؤال در ارتباط و تبادل داده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: این سامانه اطلاعات متقاضيان آزمون و سؤالات بودجه بندی شده را به ترتيب از سامانه‌های پورتال جامع سازمان و بانک ملی سؤال دريافت می‌کند.
خوش آیند با اشاره به اهمیت و مزایای استفاده از این شیوه، افزود: با راه‌اندازی این سامانه که یک میلیارد ریال برای آن هزینه شده است، از این پس سنجش مهارت با كيفيت، امنيت، سرعت، دقت و عدم امکان تقلب بدلیل تنوع سؤالات، همگامی با فناوری روز دنيا و كاهش هزينه‌ها صورت خواهد پذیرفت که تسریع در صدور گواهينامه‌های الكترونيكی مهارت آموختگان و در نهایت افزایش رضایت مندی آن‌ها را به همراه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: در این راستا همزمان با دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی  مرکز سنجش الکترونیکی شهرستان سربیشه مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی آمار بالای آزمون دهندگان، ذخيره آنلاين پاسخ‌ها و تسريع در اعلام نتايج اين آزمون‌ها را از ديگر موارد قابل توجه اين شيوه جديد برگزاری آزمون دانست و یادآور شد: در این شیوه به میزان قابل توجهی در استفاده از نیروی انسانی و کاغذ صرفه جویی می‌شود و موجبات افزایش بهره‌وری فراهم می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۸۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فنی و حرفه‌ای , سربیشه