سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
رئیس اوقاف قاین مطرح کرد

بدهی ۱۰۰ میلیاردی نهادهای قاین به موقوفات/ وجود ۹۵۱ موقوفه در قاین

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین با اشاره به بدهکاری برخی اداره‌ها و نهادها به موقوفات این شهرستان، گفت: برخی از دستگاه‌ها و نهادها بابت استفاده از فضای موقوفه‌ها در مناطق شهری قاین ۱۰۰ میلیارد ریال به این اداره بدهکار هستند.
بدهی ۱۰۰ میلیاردی نهادهای قاین به موقوفات/ وجود ۹۵۱ موقوفه در قاین
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین رحیمی اخذ سند مالکیت را  یکی از اولویت‌های سازمان اوقاف دانست و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 250 سند مالکیت وقفی در این شهرستان صادر شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 40 سند وقفی دیگر نیز صادر شود.
وی اضافه کرد: این اسناد شامل آب و اراضی، عرصه‌های تجاری، مسکونی و اداری و دارای ارزش تقریبی 30 میلیارد ریالی است که این موقوفه‌ها به رقبات شهرستان افزوده می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین با اشاره به بدهکاری برخی اداره‌ها و نهادها به موقوفات این شهرستان، گفت: برخی از دستگاه‌ها و نهادها بابت استفاده از فضای موقوفه‌ها در مناطق شهری قاین 100 میلیارد ریال به این اداره  بدهکار هستند.
رحیمی با تأکید بر اینکه این اداره از لحاظ شرعی و قانونی موظف به دفاع از حقوق موقوفه‌ها است، متذکر شد: مسؤولان دستگاه‌های بدهکار باید نسبت به پرداخت حقوق موقوفه‌ها اقدام تا درآمد حاصل از اجاره بهای موقوفات در راه نیت واقفان هزینه شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنچ فقره وقف به ارزش دو میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهرستان قاینات به ثبت رسیده، تبیین کرد: این وقف‌ها شامل زمین مزروعی، ساختمان دبستان مدرسه صدیقه طاهره قاین، سه باب مغازه تجاری و آب قنات است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین اعلام کرد: ۹۵۱ موقوفه در این شهرستان  وجود دارد که از این تعداد ۶۰۸ موقوفه متصرفی، ۵۱ موقوفه غیرمتصرفی و ۲۱۷ موقوفه مسجد است.
وی از اعلام آمادگی اوقاف پیرامون مشارکت در سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: به دلیل وجود زمین‌های کلان موقوفه در موقعیت‌های مناسب، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران به منظور احیا و آبادانی این زمین‌های فراهم شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف