چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

هدف نیروهای مسلح اعلای حق و ابطال باطل است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: سرمایه نیروهای مسلح بصیرت و هدفشان اعلای حق و ابطال باطل است.
هدف نیروهای مسلح اعلای حق و ابطال باطل است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با فرمانده و کارکنان نیروی هوایی ارتش مستقر در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بصیرت شاخصه اصلی ارتش اسلام است، اظهار کرد: هر فردی در هر جایی چنانچه بصیرت خود را از دست دهد، ارتباط خود را با خدا قطع کرده است.
وی افزود: از بزرگ‌ترین آسیب‌هایی که به جهان اسلام رسید، بی‌بصیرتی عده‌ای تحت عنوان خوارج بوده است که به خاطر کمی بصیرت از اعلای حق و ابطال باطل باز ماندند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در زمان ما دشمن بارها اظهار کرده همه گزینه‌ها روی میز است و درست هم می‌گوید، اما آن گزینه‌ای که نمی‌تواند به اجرا گذارد را حذف کرده است گرچه این مسئله به امروز برنمی‌گردد بلکه از همان ابتدای انقلاب تهدیدهای خود را آغاز کرده است.
عبادی با اشاره به اینکه قرآن کتاب تاریخ نیست بلکه کتاب ذکر است و تذکر می‌دهد، تصریح کرد: آن روزی که نیروی هوایی با بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران بیعت کرد احتمال شکنجه‌ها بسیار بود، اما چون حق را تشخیص دادند، از هیچ چیز نترسیدند.
وی تأکید کرد: امروز ما با انواع شیطنت‌ها و تهدیدهای نظامی دشمنان مواجه هستیم و از سویی دیگر نیز جاذبه‌های نفسانی عده‌ای در داخل همچون خوارج، باطل را انتخاب و دشمنان و آمریکا را بزک می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: انسان در صحنه حق و باطل قرار می‌گیرد و باید انتخاب و ایستادگی کند، لذا نیاز به بصیرت دارد تا بتواند مسائل را حل کند.
عبادی بیان داشت: انسان اشرف مخلوقات است و در برابر آزمایشات الهی نمره می‌گیرد، اما هرچه آزمایش‌ها سخت‌تر شود، نمره‌اش نیز بالاتر خواهد رفت.
وی بیان داشت: فرعونیان رسالت حضرت موسی را انکار و علیه حضرت شعار می‌دادند، اما در باطن می‌دانستند که حضرت موسی(ع) درست می‌گوید، آیا اکنون این گروه‌ها، طیف‌ها و حزب‌ها واقعاً نمی‌فهمند که دنبال ستمگر رفتن بد است و این همه جنایات بین‌المللی را نمی‌بینند؟
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه متن قانون اساسی ما برگرفته از قرآن است، عنوان کرد: در متن قانون اساسی هیچ طرحی مبنی بر تعدی و تجاوز به کشورهای دیگر وجود ندارد و از طرفی بر عدم ظلم‌پذیری تأکید شده است، بنابراین ظلم نمی‌کنیم و زیر بار ظلم نیز نمی‌رویم.
عبادی با اشاره به اینکه تکامل در آزمایش‌های الهی است، لذا بالاترین مسئله، مسئله بصیرت است، ادامه داد: امام علی(ع) درباره ارتش می‌فرمایند «ارتش اسلام برای سلطه، قدرت، فتح کشور و کشورگشایی نمی‌جنگد بلکه برای هدایت انسان‌ها و جلوگیری از ظلم و مقابله با ظالم و ستمگر می‌جنگد»، لذا این اسلحه‌ای که در دست نیروی نظامی اسلامی است ابزاری برای توسعه فرهنگ و اندیشه است.
وی با بیان اینکه قدر افتخاری که نصیبتان شده است را بدانید، گفت: خداوند شما را حفظ کند زیرا حافظ ارزش‌های دینی، الهی و انسانی هستید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: خدا شمارا آفریده که خار چشم دشمنان و ستمگران باشید و زمینه جهانی را برای اجرای عدالت  آماده کنید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در پایان بیان کرد: سرمایه شما بصیرت و هدف شما اعلای حق و ابطال باطل است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ارتش , دهه فجر