پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶
به مناسبت دهه فجر صورت می‌گیرد؛

برگزاری المپیاد آماده با حضور ۲۱۰۰ دانش‌آموز خراسان جنوبی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همزمان با دهه فجر مرحله شهرستانی المپیاد آماده(دادرس) در مدارس ۱۱ شهرستان استان آغاز می‌شود، گفت: این مسابقات در 150 کانون دانش‌آموزی استان با شرکت ۲۱۰۰ دانش‌آموز برگزار خواهد شد.
برگزاری المپیاد آماده با حضور ۲۱۰۰ دانش‌آموز خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، فائزه موهبتی، امروز ۱۸بهمن، در جمع خبرنگاران با اشاره به گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال جوانان هلال احمر خراسان جنوبی با شور و نشاط بیشتری در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور خواهند داشت.
وی از برپایی ایستگاه سلامت توسط جوانان هلال احمر در مسیر راهپیمایی 22 بهمن خبر داد و گفت: در این ایستگاه سلامت خدماتی همچون کنترل فشار خون، قد و وزن و توزیع بروشورهایی در رابطه با سلامت به شهروندان ارائه می‌شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مخاطرات در دهه فجر امسال، افزود: جوانان هلال احمر خراسان جنوبی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن ايستگاه نقاشی ویژه کودکان با موضوع "انقلاب" برپا خواهند کرد که به ۱۰ نقاشی برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
موهبتی با تاکید بر اینکه جمعی از جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور در پایگاه انتقال خون در یک اقدام انسان دوستانه خون اهدا کردند، تصریح کرد: اهدای خون برای نجات جان بیماران نیازمند موجب توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی و ایثار در جامعه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه همزمان با دهه فجر مرحله شهرستانی المپیاد آماده(دادرس) در مدارس ۱۱ شهرستان استان آغاز می‌شود، اظهار کرد: این  مسابقات در بین 150 کانون دانش‌آموزی استان با شرکت ۲۱۰۰ دانش‌آموز برگزار خواهد شد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: هدف از اجرای المپیاد آماده افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس استان با تکیه بر تربیت تیم های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش‌آموزان است.
ارائه مشاوره و حمایت روانی در مانور منطقه‌ای تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری
موهبتی با اشاره به اینکه مانور منطقه‌ای تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری با مشارکت استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی و  خراسان رضوی به مدت یک روز در مناطق کم برخوردار کاظمیه و حاجی آباد بیرجند برگزار شد، تصریح کرد: در این مانور 40 نفر در قالب دو تیم سحر معاونت امور جوانان هلال احمر خراسان جنوبی برای حمایت‌های روانی و اجتماعی حضور داشتند.
وی اظهار کرد: مشاوره‌های فردی و گروهی، ارائه آموزش‌های بهداشت فردی و محیط، نقاشی روی پارچه و کاغذ، اجرای مسابقات ورزشی برای نوجوانان، اجرای مسابقات قرآنی، قصه گویی و نمایش عروسکی از جمله اقدامات تیم سحر در مانور بهداشت و درمان بوده است.
بهره مندی 600 نفر از خدمات تیم‌های سحر در مناطق محروم بیرجند
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به توزیع 600 بسته لوازم‌التحریر، ست بهداشتی و اسباب بازی توسط تیم سحر در بین کودکان و نوجوانان مناطق محروم بیرجند، خاطرنشان کرد: بیش از 600 نفر از خدمات تیم‌های حمایت‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی بهره‌مند شدند.
موهبتی یادآور شد: در حال حاضر 26 هزار نفر در قالب کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، روستایی و عشایری، آزاد، طلاب و غنچه‌های هلال عضو سازمان جوانان هلال احمر خراسان جنوبی هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دهه فجر , هلال احمر