پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

عالمان دین برای نجات بشر پاشنه های خود را بالا بکشند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز عالم دین باید انسان ها را نجات دهد، گفت: اسلام تنها ایران نیست بلکه باید برای نجات بشر پاشنه های کفش خود را بالا کشید.
عالمان دین برای نجات بشر پاشنه های خود را بالا بکشند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی صبح پنج شنبه در دیدار با طلاب و روحانیون مدرسه علیمه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص)، اظهار داشت: همانا ایشان فرمودند: «من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترتم اهل بیت را و تا وقتی که از این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد».
وی با بیان اینکه این فرمایش رسول الله طی ۱۴۰۰ سال قبل در طول تاریخ گذشته مشاهده می شود، بیان کرد: به صورت کارشناسی نیز از نظر دوست و دشمن آن هایی که تنها بر مسیر قرآن ماندند اهل بیت (ع) هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر مصادیق قران منسجم شود همانند امام علی (ع) و امام زمان) عج) می شود، عنوان داشت: و اگر صفات و شخصیت امام علی(ع) و اهل بیت (ع) نیز به صورت کلمه درآیند همان قرآن می شود.
عبادی همچنین به آیه ای از قران کریم مبنی بر اینکه «به قران دست نمی یابد مگر پاکان» اشاره کرد و گفت: تفسیر این آیه بر اساس حکم فقهی یعنی بدون غسل و وضو دست زدن به خط قرآن حرام است.
وی اضافه کرد: هرچند این تفسیر درست است اما بحث خط، جلد و لفظ قران نیست بلکه خود قرآن مد نظر قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه بهترین نوع تفسیر، تفسیر قرآن به قرآن و یا قرآن با حدیث است، بیان داشت: تفسیر قرآن به قرآن کسی که می خواهد به حقیقت قرآن دست یابد باید به سراغ کسانی برود که به فرموده خود آن، قرآن دست آن هاست و این ها از هم جدا نمی شوند.
عبادی با بیان اینکه هر کس می خواهد از قرآن چیزی بفهمد باید دنبال اهل بیت (ع) باشد، افزود: کسانی که بخواهند صادقانه دنبال قرآن بروند باید دنبال اهل بیت(ع) بروند.
وی با اشاره به آیه دیگری از قرآن مبنی بر اینکه «بگو از شما پاداشی نمی خواهم مگر مودت و دوستی با نزدیکانم»، بیان داشت: کسی که می خواهد به سمت خدا راه پیدا کند، مودت اهل بیت(ع) آن ها را به سمت خدا راهنمایی می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه از طریق معاویه نمی شود راه به سوی خدا پیدا کرد، افزود: راه این است که از طریق پیشوایان معصوم که خدا آن ها را باب الی الله قرار داده به سمت خدا حرکت کنیم.
عبادی اضافه کرد: در دنیای امروز آن هایی که از اهل بیت (ع) فاصله گرفتند برای چند روز زندگی ننگین دنیا نوکری صهیونیسم و آمریکا می شوند و به اسم اسلام ظلم و ستم می کنند.
علم دین باید بشر را نجات دهد
وی یادآور شد: بنابراین مهمترین مسئله این است که پای انسان روی میدان الهی ثابت باشد وگرنه در میدان شیطان بازی کردن، بنده رقصی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز کسانی که دنبال علم دین از طریق امام صادق(ع) هستند باید با این علم بشر را نجات دهند، خطاب به طلاب و روحانیون گفت: به این زندگی های روزمره، شغل و مدرک هیچ وقت قانع نباشید بلکه امروز عالم دین باید انسان ها را نجات دهد و گمراه ها را به راه آورد.
عبادی با اشاره به اینکه همانقدر که دنیا سختی ایجاد کرده این راه را نیز هموار کرده است، افزود: اسلام تنها ایران نیست و باید رفت دنیا را از انسان های وحشی نجات داد.
وی با بیان اینکه در آستانه پیچ تاریخی قرار داریم و طبق وعده خدا آینده زمین به دست صالحان خواهد افتاد، گفت: برای نجات بشر پاشنه های کفش خود را بالا بکشید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , طلاب , نماینده ولی فقیه