يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴
امام جمعه موقت بیرجند:

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن، اعلام "نه" به تحریم‌هاست

امام جمعه موقت بیرجند گفت:حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن، اعلام "نه" به تحریم‌هاست.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن، اعلام "نه" به تحریم‌هاست
 
سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم گفت: اهداف انقلاب، اهداف بسیار والا و بلندی است و طبیعتا نمی‌توان گفت ملت ما به تمامی اهدافی که خواسته، رسیده‌است اما ما راه بسیار طویلی را پیموده‌ایم و به امید خدا بقیه راه را نیزخواهیم پیمود.
وی در ادامه گفت: عمده تشکلات روحانیون با رهبری امام خمینی (ره)، ارتش جمهوری اسلامی، هوا نیروز، هما فران و تقریبا همه قشرهای مردمی در رسیدن به انقلاب سهم داشتند.
عبادی در ادامه اظهارکرد: از مهم‌ترین اهداف انقلاب، استقلال و آزادی بود که به لطف خدا به آن دست یافتیم و کمبود‌هایی هم وجوددارد، اما با وجود این کمبودها به اهدافی که خواستیم رسیدیم.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون در زمینه علم و فناوری متوسط رشد ملت 11 برابر رشد جهانی است، گفت: از این حیث، در منطقه رتبه اول را داریم و همچنین در حوزه اقتصاد نیز می‌توانستیم خیلی قوی عمل کنیم، اما تحریم‌ها مانعی در این مسیر بود.
عبادی در ادامه اظهارکرد: یکی از مشکلات نظام شاهنشاهی عدم استقلال بود که این یکی از رنج‌های بزرگ ملت ایران بود. شاید نسل جوان امروز که عدم استقلال را تجربه نکرده‌اند و همچنین ممکن است با تاریخ نیز آشنا نباشند، متوجه نشوند استقلال چه نعمت بزرگی است.
وی همچنین افزود:  کسانی که استقلال کنونی را درک می‌کنند، می‌دانند در نظام شاهنشاهی، شاه در برابر سفیر اسرائیل و سفیر آمریکا مانند یک برده بود و در آن زمان ارتش ایران هیچ اختیاری نداشت و پیش از اینکه از شاه فرمان ببرند، از آمریکا فرمان می‌برد، ولی امروز همین آمریکایی‌ها با ملت عزیز ایران با احترام برخورد می‌کنند.
عبادی در پایان گفت: امیدواریم در راهپیمایی فردا حضور گسترده مردم را شاهد باشیم و فکر نکنیم که راهپیمایی تاثیری ندارد. اگر راهیمایی و انبوه جمعیت باشند، این بیانگر پیام بسیار روشنی به آمریکا و تحریم‌گران است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , 22 بهمن , دهه فجر , تحریم