يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

ایمان به علم جهت می‌دهد/ مسؤولان به نخبگان میدان دهند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ایمان به علم جهت می‌دهد، گفت: علمی که به آن جهت داده نشود، علم جهتی خواهد بود.
ایمان به علم جهت می‌دهد/ مسؤولان به نخبگان میدان دهند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با جمعی از سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: علم برای انسان حرف اول و آخر را می‌زند و مقدمه هر کاری، علم است، لذا قوت عقل در این است که همراه با علم باشد و آن کسی می‌تواند در هر جایی نظر عقلانی دهد که مقدمات علمی برایش روشن باشد.
وی با اشاره به اینکه قوت حیات عقل به علم است، گفت: علم محصور در یک سی‌دی و کتاب، علم نیست؛ بلکه علم آن چیزی است که حقیقت حق را در یک مسئله‌ای روشن کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: عقل اگر در مسیر درستش باشد، حقیقت را از بیراهه و خوب را از بد جدا می‌کند، اما اگر چنانچه علم در مسیر درستش قرار نگیرد تبدیل به بلا خواهد شد.
عبادی با اشاره به اینکه اگر ایمان نباشد بدترین عنصر، علم خواهد بود، ادامه داد: علم توانایی ایجاد می‌کند اما اگر این توانایی جهت‌دهی نشود، همانی می‌شود که امروز در جهان مشاهده می‌کنیم که افرادی شهرها را ویران، کودکان را کشته و تا می‌توانند به بشریت ظلم می‌کنند.
وی با بیان اینکه ایمان به علم جهت می‌دهد، عنوان داشت: علمی که به آن جهت داده نشود، علم جهتی خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان داشت: علمی که خدایی باشد می‌تواند نخبه دانشگاهی چون شهید مصطفی چمران و نخبه حوزوی چون آیت‌الله شهید مطهری را پرورش داد.
عبادی اضافه کرد: علم همراه با ایمان، تمامش نور و خیر است، همچنین علم نیازمند عمل است.
وی با اشاره به اینکه مردم مشکل دارند و مشکل نیز دارای راه حل است، افزود: این صحنه، صحنه آزمایش است که ما چه می‌کنیم، لذا مسؤولان بالادستی باید به نخبگان و به افرادی که می‌توانند مشکلات را حل کنند، میدان دهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ابراز داشت: متأسفانه در عمل امروز، بحث خدا مطرح نیست بلکه بحث حزب، گروه، درآمد و نفسانیت است، لذا چنین عملی به عمل شیطانی تبدیل می‌گردد و این عمل نه‌تنها مشکلی را برطرف نمی‌کند بلکه بر مشکلات می‌افزاید.
عبادی خاطرنشان کرد: انسانی که عملش همراه با اخلاص باشد، به هیچ قیمتی حاضر نیست کارش را به خودش منتسب کند بلکه خدا را بانی آن می‌داند، لذا اگر کار غیرخدایی باشد ارزشی ندارد.
وی بیان داشت: انشاالله به کوری چشم دشمنان، پس از چهل سال شکوهمند از این انقلاب، شاهد علامات ظهور حضرت مهدی صاحب‌الزمان(عج) و تحقق آرمان همه انبیا و مستضعفین عالم باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۹۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سربازان گمنام امام زمان(عج) , نماینده ولی فقیه