سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان در انتظار ابلاغ نهایی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: معافیت مالیاتی برای روستاهای مرزنشین را در کمیسون کشاورزی تصویب کردیم که امیدواریم به ابلاغ نهایی برای اجرا برسد.
معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان در انتظار ابلاغ نهایی
 
نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خراسان‌تایم گفت: خدارا شاکر هستیم که عملا رونقی در سطح منطقه آغازشده و در سطح پتانسیل‌ها، استانمان خود را در قالب تعاونی‌ها نشان می‌دهد و اغلب با توجه به توانایی‌های هر منطقه شکل گرفته‌است.
وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه سنت‌های بومی و صنایع دستی که قبلا به فراموشی سپرده شده‌است، دوباره احیا شده و توانمندی‌هایی که خاص هر منطقه بوده‌است، در قالب این نمایشگاه شکل گرفته‌است.
افضلی تصریح کرد: این نمایشگاه عملا خوب است، اغلب مددکاران کمیته امداد حضور داشتند و با توجه به منبع مالی توانستند از این کمک‌ها و تسهیلات خیلی خوب استفاده کرده و همچنین زنجیره‌های فروش را به وجود آورند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: اگر صادرات غیر نفتی را در نظر نگیریم، صنایع اکثرا خودشان را موردقبول توریست‌ها قرار می‌دهند و امیدواریم این تولیدات را علاوه بر بازارهای داخلی در بازارهای خارجی مورد عرضه قرار دهیم.
وی در ادامه افزود: اکثر این غرفه‌ها درآمدزایی خوبی ایجاد می‌کنند و می‌توانند بخش عمده‌ای از مخارج زندگی روستایی را تامین کند و نیز اثرات خوبی بر زندگی آنان خواهدداشت.
افضلی افزود: این کارها در کشورهایی چون هند و چین حدود 10 یا 15 سال پیش آغاز شده‌اند که ما می‌توانیم از آنان الگو بگیریم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: امیدواریم بتوانیم این تولیدات را به بازارهای فروش داخلی و خارجی متصل کنیم تا علاوه بر درآمدزایی برای روستاییان، برای استان نیز اثرگذار باشد.
وی در پایان گفت :معافیت مالیاتی برای روستاهای مرزنشین را در کمیسون کشاورزی تصویب کردیم که امیدواریم به ابلاغ نهایی برای اجرا برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۰۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , اشتغال