سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
نماینده مردم بیرجند خطاب به نوبخت:

برای عبور از جاده بیرجند-قاین وصیت ‌می‌کنم!/ موافق استانی شدن انتخابات مجلس هستم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت محوربیرجند- قاین را مورد بررسی قرار داد و گفت: کاری نبوده که برای توجه و پیگیری این پروژه انجام نداده باشیم، بنده برای آقای نوبخت متأسفم که هنوز برای عبور از این جاده باید وصیت کنم.
برای عبور از جاده بیرجند-قاین وصیت ‌می‌کنم!/ موافق استانی شدن انتخابات مجلس هستم
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: مردم علی‌رغم تمام مشکلات و سختی‌ها توجه کامل به دستاوردهای نظام داشته و می‌دانستند این حضور چقدر ارزشمند و اثر گذار است.
وی مهم‌ترین هدف تحریم‌های دشمن را جدا کردن مردم از آرمان‌های انقلاب ذکر کرد و افزود: دشمن به دنبال این بود که حضور مردم در راهپیمایی کمرنگ باشد تا این موضوع را به عنوان ثمرات تحریم‌ها لحاظ کند که خوشبختانه ملت ایران دشمن را مأیوس و حضور پررنگ و گسترده‌ای در راهپیمایی 22 بهمن داشتند.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در دهه فجر پروژه‌های آبخیزداری خوبی در سطح استان اجرا شد، تبیین کرد:  اساس طرح نمایندگان مجلس استان و مکاتبه با مقام معظم رهبری 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شده و اکنون نهضت آبخیزداری در کشور آغاز شده و خراسان‌جنوبی و دو استان دیگر در رتبه اول در تعداد پروژه‌های ابخیزداری قرار دارند.
خبرهای خوش برای شمال شهر
عبادی با اشاره به کمبود سرانه ورزشی در شمال شهر بیرجند، مطرح کرد: پیگیر این مهم بودیم که هم‌اکنون ساخت پروژ‌های ورزشی در شمال شهر بیرجند در حال انجام است و رسانه‌ها باید پیشرفت این پروژه‌ها را از مسؤولان مربوطه جویا شوند.
وی به اقدامات انجام شده در بحث درمان اشاره کرد و اظهار داشت: زمین و بودجه مرکز تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند مشخص شده که امیدواریم سریع‌تر کلنگ‌زنی شود و همچنین ساخت یک مرکز درمانی خیرساز نیز در دستور کار است که زمین آن مشخص شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه خراسان‌جنوبی جزو استان‌های در اولویت جهت باروری ابرها است، مطرح کرد: آنچه بیش از بارورسازی ابرها حائز اهمیت است مدیریت درست مصرف آب است که باید مد نظر شهروندان قرار گیرد.
معایب و محاسن طرح استانی شدن انتخابات مجلس
عبادی با اشاره به استانی شدن انتخابات مجلس، تبیین کرد: این موضوع از دوره پنجم مجلس مطرح بوده و برخی نظریه‌ها در این خصوص خیال‌پردازی است زیرا تا طرح به صورت پایلوت در عمل اجرا نشود نمی‌توان برای معایب و محاسن این طرح اظهار نظر کرد.
وی با یادآوری اینکه این طرح به دلیل برخی مغایرت‌ها با قانون اساسی رد شده و  البته به دنبال رفع این مغایرت‌ها هستند، اعلام کرد: با اجرای این طرح رفتار نمایندگان به عدالت نزدیک‌تر و نگاه منطقه‌ای و شهری را کسی نخواهد توانست دامن بزند البته اجرای این طرح معایبی نظیر کم توجه کردن به مناطق روستایی و محروم و چالش‌های امنیتی دارد، بنده موافق اجرای طرح به صورت پایلوت هستم تا معایب طرح شناسایی شود.
پیمانکار بیمارستان خوسف شتاب کند/ مصوبات بر زمین مانده سفر رئیس جمهور
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه بیمارستان خوسف ردیف ملی نداشت اما سال گذشته اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت، اضافه کرد: اعتبار این پروژه تا پایان سال مالی است لذا پیمانکار پروژه باید تا قبل از اتمام سال مالی این پروژه را به اتمام رسند.
عبادی به وعده‌های رئیس جمهور در سفر به استان اشاره کرد و گفت: گر چه این وعده‌ها زیاد نبوده اما بسیاری از مصوبات و قول‌های سفر رئیس جمهور به استان محقق نشده و بر زمین مانده است.
ارجحیت بازی‌های سیاسی بر مبارزه با فساد/ خواستار رسیدگی به فساد برادر روحانی و جهانگیری هستیم
وی با اشاره به فساد موجود در کشور، عنوان داشت: خطر فساد اقتصادی از خطر آمریکا کمتر نیست که متأسفانه ترس و رودربایستی‌ها موجب عدم مبارزه با مفاسد اقتصادی شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد کار دشواری است که هزینه‌بر است، تبیین کرد: گاهی بازی‌های سیاسی بر مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجحیت پیدا می‌کند، بردار رئیس جمهور و بردار جهانگیری برای مفاسد اقتصادی اتهامات دارند که باید پرونده آنان در قوه قضائیه بررسی شود که تعدادی از نمایندگان مجلس نامه آن را امضاء کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدیم.
عبادی متذکر شد: جریان‌های سیاسی باید اولویت را در مبارزه با فساد اقتصادی قرار دهند نه بازی‌های سیاسی بنابراین جریان‌های سیاسی باید در مبارزه با فساد اقتصادی به اجماع برسند که متأسفانه اکنون این مهم وجود ندارد.
کسی قدر دفتر وزارت امور خارجه را نمی‌داند
وی دفتر وزارت امور خارجه را در مسائل و برنامه‌های مختلف بسیار مؤثر دانست و گفت: متأسفانه کسی تمایل ندارد از این ظرفیت استفاده و قدر آن را نمی‌دانند، اخیرا مجمع نمایندگان مجلس استان در خصوص فعال شدن دفتر امور خارجه تذکر داده و همچنین استاندار خراسان‌جنوبی نیز پیگیر این موضوع بوده است که امیدواریم اقدامات خوبی در این راستا انجام شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به آخرین وضعیت راه آهن خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: کلنگ پروژه راه آهن از یونسی به سمت بیرجند به زمین خورد و زیرسازی 30 کیلومتر از مسیر نیز انجام شده، گرچه در بحث راه آهن توقع ما از وزیر راه و شهرسازی بیشتر است.
عبادی خراسان‌جنوبی را سومین استان معدن‌خیز کشور دانست و با بیان اینکه احداث راه آهن در ترانزیت بسیار مهم است، بیان داشت: برای حضور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راه آهن مجوز از صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات داده شده و امیدواریم از سمت زاهدان نیز مناقصه راه آهن هر چه سریع‌تر انجام و کلنگ‌زنی شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل جاده ماهیرود به سمت فراه افغانستان، تصریح کرد: این محور در مرز استان بسیار با اهمیت است با توجه به اینکه کمبود بودجه بر روی پروژه‌های عمرانی تأثیر گذاشته اما باز هم در حال پیگیری این پروژه هستیم.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بودجه سال 98 اشاره کرد و توضیح داد: بودجه عمومی کشور به دلیل تحریم‌ها و کاهش فروش نفت انقباضی است اما در بودجه اولیه اعتبار بالایی برای گازرسانی برای خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده است.
آقای نوبخت پاسخ دهند؛ علت بی‌توجهی به جاده بیرجند- قاین چیست؟
عبادی آخرین وضعیت محوربیرجند- قاین را مورد بررسی قرار داد و با اعلام اینکه از این محور دوبانده هنوز 90 کیلومتر باقی مانده، اضافه کرد: کاری نبوده که برای توجه و پیگیری این پروژه انجام نداده باشیم، حتی در قالب طنز درد مردم استان را بیان کردم، بنده برای آقای نوبخت متأسفم که هنوز برای عبور از این جاده باید وصیت کنم.
وی کاهش بودجه دفاعی کشور را به صلاح ندانست و بیان داشت: در حال حاضر ایران در خاورمیانه و در وسط آتش قرار دارد اما کسی جرأت تعرض به ایران اسلامی را ندارد و همه این‌ها به برکت انقلاب اسلامی است.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی آب و راه را دو مشکل اساسی خراسان‌جنوبی ذکر کرد و افزود: رسانه‌ها باید مطالبه‌گری بیشتری از مسؤولان کشوری برای خراسان‌جنوبی داشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۰۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نوبخت , جاده بیرجند-قائن