سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

خراسان‌جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی از در اولویت بودن خراسان‌جنوبی برای بارورسازی ابرها خبرداد.
خراسان‌جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر ازمردم شهرستان بیرجند برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: 22 بهمن امسال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شد و مردم علی رغم مشکلات و سختی‌های فراوان زندگی در راهپیمایی شرکت کردند.
عبادی اظهارکرد: هدف آمریکا و کشورهای تحریم کننده ایران، جدایی مردم از انقلاب و آرمان‌هایش بود و بسیار امیدوار بودند که راهپیمایی 22بهمن کم رنگ باشد اما مردم عزیز ایران دشمنان ملت را مایوس کردند.
وی در ادامه بیان کرد: تحریم‌های اقتصادی و امثال آن نمی‌تواند مردم را از انقلاب جدا کند.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: درست است پیروزی‌ها به سختی به دست می‌آید اما من یقین دارم ملت ایران در این صحنه پیروز خواهدشد.
عبادی ضمن تشکر از پیگیری مسئولین برای افتتاح پروژه های استان گفت: پروژه‌های آبخیزداری در استان بیشترین سهم را در پروژه های افتتاح شده دارد و بیش از 40 پروژه مربوط به منابع آبخیزداری در سطح استان افتتاح شده‌است که با توجه به مشکل کم آبی استان، می‌توانند روزنه امیدی برای حل مشکل آب باشد.
وی افزود: خراسان جنوبی به اتفاق 2 استان دیگر در رتبه اول بهره برداری از پروژه‌های آبخیزداری است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با توجه به موضوع ساخت راه آهن در استان افزود: توجه ما بیشتر به راه آهن بیرجند است و با توجه به اینکه راه آهن بیرجند تنها ردیف اجرایی سال قبل است که به دلایلی انجام نشده بود، حدود 30 کیلومتر از این پروژه ساخته شده است.
وی در ادامه افزود: در دیداری که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم، خواستار بررسی این مسئله بودیم که زیرساخت‌های راه آهن را قطعه‌بندی کنیم و یکی از کارهای خوبی که در این حوزه صورت گرفت، اخذ مجوز از صندوق توسعه برای دریافت وام اجرایی این پروژه بوده‌است.
عبادی ضمن تشکر از استاندار خراسان جنوبی جهت پیگیری جاده فراه افغانستان گفت: بیش از 50 درصد این جاده آسفالت شده که کمبود اعتبار و آمادگی نداشتن طرف مقابل، بر ساخت این پروژه تاثیرگذار بوده است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای گازرسانی استان، افزود: نهضت گازرسانی خوبی را می‌توانیم شاهد باشیم، اگر بودجه مربوطه به ثمر برسد.
وی با توجه به مشکل دوبانده شدن جاده قاین ـ بیرجند گفت: بیش از نصف این جاده دو بانده شده که با آقای نوبخت در رابطه با بودجه این جاده دیدارهای مکرری داشتیم و همچنین توقعات زیادی از وزیر راه و شهرسازی جهت رسیدگی به این مشکل داریم و امیدواریم این جاده با توجه به خطراتی که در حال حاضر دارد، سریع‌تر دوبانده شود.
عبادی در رابطه با کاهش بودجه دفاعی افزود: کاهش بودجه دفاعی در کشور اصلا به صلاح این ملت نیست، اگرچه کشور آمریکا تلاش‌های بسیاری در به خطر افتادن امنیت کشور کرد اما خوشبختانه ثمری در پی نداشت.
وی افزود: دو مشکل اساسی استان یکی آب و دیگری راه است که حل این دو مشکل به این استان کمک بزرگی خواهدکرد.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس همچنین در حوزه مشکلات درمانی استان گفت: پیگیری‌ برای پروژه‌های درمانی شمال شهر بیرجند انجام شده که ساخت یکی از آن‌ها توسط سازمان تامین اجتماعی تصویب و بودجه مورد نیاز آن نیز تامین شده است.
عبادی در ادامه و با توجه به بارورسازی ابرها افزود: خوشبختانه استان خراسان جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها قرار دارد و این پروژه با کمک هوافضای سپاه و وزارت نیرو در دست پیگیری است و همچنین این فناوری را هوافضای استان ما هم به دست آورده است.
وی در حوزه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: استانی شدن انتخابات مجلس معایب و مزایایی به دنبال دارد که این طرح همواره از انتخابات مجلس پنجم مطرح بوده که در این چند دوره با قانون اساسی مغایرت داشته و توسط شورای نگهبان رد شده است.
عبادی در ادامه و با توجه به استقرار دفتر وزارت خارجه در استان افزود: دفتر وزارت خارجه در بیرجند، در اواخر دولت قبل افتتاح شد که مزایای زیادی داشت اما به تنهایی نمی‌تواند کاری را پیش ببرد و باید با کمک دستگاه‌های دولتی دوباره سرپا شود.
وی در پایان گفت: امیدواریم که ریاست محترم جمهور در آینده‌ای نزدیک به استان سفر کرده و برنامه‌های خوبی برای استان در نظر داشته باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۰۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبخیزداری , بارورسازی ابرها