سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
در مسابقات جام جهانی هندوستان رقم خورد

وداع تلخ «خدمتی» از گردونه رقابت‌ها/ کسب سهمیه المپیک شاید وقتی دیگر

در نخستین جام جهانی تیراندازی سال ۲۰۱۹ هندوستان «نجمه خدمتی» با کسب رتبه پنجاه و دوم تفنگ سه‌وضعیت دنیا از گردونه رقابت بازماند و برای المپیکی شدن ۲۰۲۰ توکیو راهی نبردی دیگر شود.
وداع تلخ «خدمتی» از گردونه رقابت‌ها/ کسب سهمیه المپیک شاید وقتی دیگر
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، بانوی تیرانداز ملی‌پوش خراسان‌جنوبی در نخستین دوره جام جهانی 2019 هندوستان برای کسب مدال رنگی سیبل رقابت‌ها را نشانه گرفت که تیرش به خطا رفت.
«نجمه خدمتی» به همراه 15 تیرانداز ایران اسلامی راهی دهلی‌نو شد و برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو این ماراتن جهانی هماورد 495 ورزشکار برتر 58 کشور دنیا گردید.
 بانوی تیرانداز با تفنگ بادی 10 متر ملی‌پوش خراسان‌جنوبی در نخستین روز از مسابقات جام ‌جهانی 2019 هندوستان با ثبت رکورد 626.3 در جایگاه 23 دنیا ایستاد اما از راهیابی به فینال رقابت‌ها بازماند و روزنه امیدش برای کسب سهمیه المپیک را از دست داد.
دومین شانس خدمتی هم برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو از بین رفت
«خدمتی» در سومین روز مسابقات جام جهانی 2019 هندوستان در تفنگ 50 متر سه وضعیت بانوان برای رقابت با 72 تیرانداز پا به جوخه آتش گذارد و با کسب 1160 امتیاز به عنوان نفر نوزدهم گروه دوم به مرحله نهایی تفنگ سه وضعیت بانوان صعود کرد.
بانوی ملی‌پوش بیرجندی در چهارمین روز این رویداد ورزشی جهانی هندوستان سیبل مرحله نهایی تفنگ 50 متر سه وضعیت رقابت‌ها را هدف‌گیری کرد و با کسب 1154 امتیاز در جایگاه پنجاه و سوم ایستاد و از راهیابی به فینال این ماراتن جهانی بازماند و آرزوی المپیکی شدن 2020 توکیو را به وقتی دیگر حوالت داد.
گفتنی است؛ «خدمتی» پیش از این مدال طلای قهرمانی مسابقات آسیایی چین، نشان نقره رقابت‌های آسیایی کویت و کسب سهمیه المپیک، مقام چهارم المپیک نوجوانان چین، رتبه چهارم مسابقات قهرمانی جهانی اسپانیا، مدال نقره مسابقات آزاد اروپایی آلمان و مقام پنجم رقابت‌های جام جهانی کره‌جنوبی را به دست آورده است.
وی در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در رشته میکس تفنگ 10 متر تیم دو نفره کشورمان با مجموع امتیاز 828 از راهیابی به فینال مسابقات بازماند و در جایگاه هفتم آسیا قرار گرفت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۲۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , المپیک , تیراندازی , جام جهانی