سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
در مسابقات سه‌گانه ابوظبی

برادران «علیزاده‌» برای جهانی‌شدن رقابت می‌کنند

در مسابقات قهرمانی آسیایی ابوظبی «سعید و مسعود علیزاده» برای کسب مدال رنگی و صعود به رقابت‌های جهانی از جان مایه می‌گذارند.
برادران «علیزاده‌» برای جهانی‌شدن رقابت می‌کنند
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ملی‌پوشان ورزش سه‌گانه خراسان‌جنوبی در نخستین دوره رقابت‌های ۲۰۱۹ آسیایی انتخابی جهانی هماورد برترین‌های قاره کهن می‌شوند.
سعید و مسعود علیزاده با کسب مدال طلا و قرار گرفتن بر سکوی نخست تیمی مسابقات مهرماه ۹۷ قهرمانی امیدهای سه‌گانه کشور گرامیداشت «شهدای اروند» به میزبانی بندر بهشهر خوزستان در لیست مسافران رقابت‌های آسیایی ابوظبی قرار گرفتند.
ملی پوشان سه‌گانه استان ۱۵ اسفند عازم اولین دوره مسابقات سری جهانی سه‌گانه ٢٠١٩در ابوظبی می‌شوند، برادران علیزاده پس از کسب عنوان نخست کشور جواز حضور در این مسابقات را کسب کردند.
رقابت‌های جهانی سه‌گانه هرساله در 9 مرحله و به میزبانی کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود که امسال نیز کشور امارات از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه جاری در ابوظبی میزبان نخستین مرحله این دوره از مسابقات است.
سعید و مسعود علیزاده ملی‌پوشان‌ خراسان‌جنوبی، بهزاد نوبری از تبریز و علی رضوانی از سمنان نماینده‌های جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قهرمانی جهانی سه‌گانه 2018 ابوظبی بودند که سعید علیزاده و مسعود علیزاده از خراسان‌جنوبی در رقابت‌های ورزش سه‌گانه رده سنی 20 تا 29 سال بر سکوی چهارم و پنجم جهانی کاپ آزاد ایستادند.
گفتنی است، مسعود علیزاده در مسابقات جهانی کاپ آزاد 2017 امارات که 515 سه‌گانه‌کار از سراسر دنیا شرکت داشتند، مقام چهارم رقابت‌ها را به دست آورد و سعید علیزاده در جایگاه ششم مسابقات قرار گرفت.
سعید علیزاده ملی‌پوش سه‌گانه خراسان‌جنوبی در پرونده ورزش بین‌المللی خود کسب سهمیه المپیک نوجوانان، مدال برنز آسیا، اخذ رتبه‌های هفتم و هشتم مسابقات آسیایی قزاقستان به همراه مسعود علیزاده، کسب رتبه سوم تیمی در رقابت‌های آسیایی تایوان را دارد و در کشور نیز مقام اول قهرمانی کیش، رتبه دوم قهرمانی قشم، مقام سوم مسابقات بهشهر را تصاحب کرده و چند سالی است که جزو سه نفر اول رشته سه‌گانه جوانان کشور است.
رشته ورزشی سه‌گانه یکی از رشته‌های المپیکی با طرفداران زیاد در جهان است که شامل یک‌هزار و 500 متر شنا، ۴۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری و ۱۰ کیلومتر دو صحرانوردی است و ورزشکار باید آن‌ را به صورت متوالی انجام دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۳۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , المپیاد