دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان:

بسیج و کانون بازوانی برای احیای مساجد هستند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان در پاسخ به برخی نظرات مبنی بر موازی‌کاری نهادها و کانون‌های همسو گفت:بسیج و کانون بازوانی برای احیای مساجد هستند.
بسیج و کانون بازوانی برای احیای مساجد هستند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سبزه‌کار، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد خراسان‌جنوبی در گفت و گو با خبرنگار خراسان‌تایم در خصوص نقش مساجد در جذب جوانان اظهارداشت: برای جذب جوانان به مساجد باید از ابزارهای هنری مانند گروه‌های سرود، نمایش‌ها و... استفاده کرد تا بتوان رسالت خود در زمینه تربیت هنرمندان ارزشی را به انجام رساند.
وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه گام دوم انقلاب را جوانان برمی دارند، تصریح کرد: یکی از ابزارهای جذب جوانان به مساجد، سپردن مسئولیت امور اجرایی برنامه‌ها به خود جوانان است.
سبزه‌کار توجه به مطالعه، کتاب و کتاب‌خوانی جوانان، استفاده درست از فضای مجازی و پاسخگویی به شبهات آنان را از دیگر راه‌های جذب جوانان به مساجد دانست و گفت: حضور صرف در مسجد، برای همه افراد و مراجعین به آن، تربیت و آموزش را به دنبال دارد و بخشی از نیاز‌ها و مشکلات افراد از طریق این حضور برطرف می‌شود که نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان در خصوص موازی‌کاری با سایر نهادها افزود: وجود سایر کانون‌ها و مجموعه بسیج برای مساجد رقیب محسوب نمی‌شود، بلکه این‌ها در حکم بازوانی برای مسجد هستند و به احیای کارکردهای مسجد و هم‌افزایی کمک می‌کنند.
وی وجود رقیب برای مساجد را تا حدی که به موجودیت مساجد آسیبی نرسد، مفید دانست و نیز ادامه داد: مجموعه کانون‌ها و بسیج در مساجد به طور تعاملی کار می‌کنند و آنچه که در بین آنها حائز اهمیت است، وجود وحدت و اتحاد در بین آن‌هاست. هرچند ممکن است هرکدام کار مستقلی را برای مسجد انجام دهند ولی این به آن معنا نیست که هرکس راه خود را می‌رود بلکه تعامل و هماهنگی بین آنان برقراراست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۴۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد , بسیج