سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند:

جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را با زبان بین المللی معرفی کنیم

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند گفت: جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را در راستای جذب توریست خارجی با زبان بین المللی در شبکه های ارتباطی معرفی کنیم.
جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را با زبان بین المللی معرفی کنیم
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرضا مجیدی اظهار کرد: فرصت‌های گردشگری خراسان‌جنوبی باید زمینه‌ساز تولید ثروت، کارآفرینی، اشتغال و در نهایت توسعه جوامع محلی شود.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی بی شک صنعتی که می‌تواند بسیاری از کاستی‌های حوزه اشتغال را جبران کند، صنعت گردشگری به عنوان یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است.
مجیدی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از فرصت ایام نوروز برای رونق گردشگری و جذب توریست ادامه داد: صنعت گردشگری درون زا و برون نگر است و با یک سرمایه‌گذاری حدأقلی در آن می‌توان بهره‌وری حدأکثری را داشت.
وی گفت: در نوروز سال ۹۷ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی گردشگری در کشور بوده است که دلسوزان در خراسان جنوبی باید بررسی کنند که سهم استان از این گردش مالی چه میزان بوده است.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای رونق گردشگری علاوه بر زیر ساخت‌های فرهنگی، نرم افزاری و سخت افزاری باید با استفاده از ابزارهای نو و جدید، ارتباط مطلوب و لازم با افکار عمومی در داخل و خارج ظرفیت‌های گردشگری خراسان‌جنوبی معرفی شود.
مجیدی با بیان اینکه ثبت جهانی برخی از جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی چون روستای خراشاد و قنات بلده فرصتی برای معرفی جاذبه‌های خراسان‌جنوبی در عرصه بین‌المللی است، یادآور شد: نباید از این فرصت‌ها به آسانی عبور کرد.
وی گفت: هر چند امیدواریم روزی زبان فارسی به عنوان یک زبان مرجع بین‌المللی مطرح شود ولی امروزه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی در شبکه‌های مختلف ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی نیازمند آشنایی و استفاده از زبان بین‌المللی هستیم.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند اظهار کرد: شاید برای ما که فرزند کویر هستیم دیدن جاذبه‌های طبیعی و بیابان امر عادی شده باشد ولی بسیاری از شهروندان در آسیای شرقی، اروپا و آمریکا علاقمند سفر به کویر، ورزش‌های کویری، دیدن آسمان کویر و پوشش گیاهی و جانوری آن هستند.
مجیدی بیان کرد: برخی از کشورها که حجم عظیم مواهب طبیعی ما را ندارند توانسته‌اند با سرمایه‌گذاری در این بخش زمینه‌ساز رونق گردشگری شوند.
وی یادآور شد: گنج‌های گردشگری خراسان جنوبی باید توسط گنج یاب‌های حرفه‌ای و کاردان شنایی شود تا در کنار استفاده از آن بتوانیم این گنجینه‌ها را برای آیندگان نیز استفاده کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنعت , گردشگری