سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

بیش از ۴ هزار دانش آموز خراسان جنوبی آموزش‌های طرح ملی دادرس را فرا گرفتند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر در ۱۱ شهرستان استان خبر داد و گفت: بیش از چهار هزار و ۳۰۰ دانش آموز آموزش‌های طرح ملی دادرس را در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ فرا گرفتند.
بیش از ۴ هزار دانش آموز خراسان جنوبی آموزش‌های طرح ملی دادرس را فرا گرفتند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، فائزه موهبتی صبح امروز در نشست خبری المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر اظهار داشت: بیش از چهار هزار و 300 دانش آموز آموزش‌های طرح ملی دادرس را در سال تحصیلی 97-98 فرا گرفتند.
وی گفت: در راستای افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس، المپیاد طرح دادرس در سطح استان برگزار شد که در پایان از هر شهرستان یک تیم برتر پسر، و یک تیم برتر دختر به مرحله استانی راه یافتند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: حداقل در هر مدرسه 30 دانش آموز آموزش‌های امدادی را در هشت آیتم فرا گرفتند که تیم‌های برتر وارد مسابقات شهرستانی «آماده» شدند و پس از کسب مقام در این مرحله یک تیم 14 نفره دختر و یک تیم 14 نفر پسر انتخاب و در اردیبهشت ماه سال آینده در المپیاد استانی شرکت می‌کنند.
موهبتی با بیان اینکه 22 تیم در المپیاد استانی آماده حضور خواهند داشت اظهار داشت: در مجموع 308 نفر وارد مسابقات استانی می‌شوند که بعد از انتخاب تیم‌های برتر در مرحله استانی؛ یک تیم پسر و یک تیم دختر در شهریورماه به مرحله کشوری در اردوگاه مهر جوانان بندرانزلی اعزام می‌شوند.
وی ادامه داد: مسابقات «آماده»، مسابقات طرح ملی دادرس است که به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو کانون‌های دانش آموزی هلال احمر طرح ریزی شده و برگزار می‌شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تعداد تیم‌های «آماده» در استان خراسان جنوبی را 205 تیم عنوان کرد و گفت: 150 کانون دانش آموزی در سطح استان فعالیت دارند که  در این کانون‌ها بیش از 2 هزار و 280 دانش آموز دختر و 2 هزار و 51 دانش آموز پسر عضو جمعیت هلال احمر هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , المپیاد , هلال احمر