چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴

برگزاری اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در منطقه تالاب کجی نهبندان

بازدید دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند از تالاب کجی نهبندان در قالب طرح ملی «اردوهای زیست بوم» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و با همکاری اداره کل محیط زیست استان خراسان جنوبی برگزار شد.
برگزاری اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در منطقه تالاب کجی نهبندان
 
حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در قالب سومین دوره طرح ملی «زیست بوم ایران» به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، امور دانشجویی و فرهنگی مؤسسه علمی و کاربردی، سازمان دانشجویان ایران و اداره کل محیط زیست خراسان جنوبی با حضور 25 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بیرجند برگزار شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این اردو را آشنایی بیشتر دانشجویان با زیست‌گاه پرندگان، بازدید علمی و فرهنگی از محیط زیست و آشنایی با تالاب منحصر به فرد «کجی» در استان دانست.
مرادی اظهارکرد: تالاب کجی نمکزار نهبندان واقع در جنوبی‌ترین نقطه استان و 75 کیلومتری نهبندان در حاشیه جاده نهبندان به بیرجند واقع شده است و یکی از شگفتی‌های طبیعت و بزرگترین شاهکارهای خلقت است که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می‌باشد.
وی بیان کرد: مساحت این تالاب 22 هزار هکتار و 765 مترمربع است و با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان به صورت کامل پر آب شده است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: در این تالاب پرندگان مهاجر از مناطق سیبری به این منطقه کوچ می‌کنند که می‌توان به زاغ بور، هوبره و فلامینگو اشاره کرد و همچنین زیستگاه 10 گونه خزنده نظیر دشتی، جعفری، پلنگی و مارهای قیطانی است.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشجو , جهاد دانشگاهی