چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
فرماندار بیرجند:

میراث فرهنگی مشکلات موجود در موزه‌ها رفع کند/ لزوم آماده‌سازی فضای شهری

فرماندار بیرجند گفت: با توجه به اینکه متولی موزه‌ها اداره میراث فرهنگی است، این اداره باید نسبت به چک کردن و رفع مشکلات موجود در موزه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.
میراث فرهنگی مشکلات موجود در موزه‌ها رفع کند/ لزوم آماده‌سازی فضای شهری
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان بیرجند با ریاست فرماندار برگزار شد.
فرماندار بیرجند در این جلسه اظهار داشت: هر ساله با آغاز نوروز شاهد تعدد حضور مردم و مسافران هستیم بنابراین باید فضایی شاد و مفرح فراهم کرده و در این راستا تمامی دستگاه‌ها باید خود را مسؤول و موظف بدانند.
علی ناصری ادامه داد: حداکثر تا قبل از آغاز برنامه‌های ویژه نوروز در 25 اسفندماه سال جاری باید دستگاه‌ها اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق باید نسبت به برق‌رسانی محل‌های استقرار هلال احمر و پلیس و همچنین ایستگاه‌های نوروزی هر چه سریع‌تر اقدام کند، یادآور شد: همچنین اداره اوقاف با توجه به اینکه برخی از اماکن گردشگری در اختیار این اداره بوده باید این مکان‌ها را برای بازدید گردشگران در اختیار قرار دهد.
فرماندار بیرجند اضافه کرد: با توجه به اینکه متولی موزه‌ها اداره میراث فرهنگی است، این اداره باید نسبت به چک کردن و رفع مشکلات موجود در موزه‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.
ناصری با بیان اینکه قبل از آغاز سال باید فضاهای سبز شهری به عنوان فضاهای بصری مناسب‌سازی و آماده گردد، افزود: در مورد خدمت‌رسانی به مسافران در ایام نوروز باید تمامی دستگاه‌ها خود را موظف و مکلف بدانند تا خدمات به شکل ملموس در اختیار مردم و مسافران قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم در راستای نظارت بر اصناف صورت گرفته تا خاطر‌ی خوش در ذهن مردم و مسافران نقش ببندد.
فعالیت 8 پایگاه اورژانس در بیرجند در نوروز
نماینده مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بیرجند در ادامه این جلسه اظهار داشت: طرح امداد نوروزی این مرکز از 25 اسفندماه جاری آغاز و تا 17 فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد.
سییدمجتبی حسنی با اشاره به اینکه امداد هوایی در بیرجند، طبس و فردوس صورت می‌گیرد، تصریح کرد: همچنین با هماهنگی با گناباد پوشش حوادث نیمه شمالی استان با بالگرد این شهرستان انجام می‌گیرد.
وی به فعالیت دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در بیرجند و فردوس در طی اجرای این طرح اشاره کرد و یادآور شد: پایگاه‌های سلامت در فردوس، سرایان، نهبندان و بشرویه در ایام اجرای این طرح فعال می‌شوند.
نماینده مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بیرجند تعداد پایگاه‌های اورژانس سطح استان در ایام نوروز را 71 پایگاه عنوان کرد و افزود: از این تعداد 8 پایگاه در بیرجند فعال خواهد بود.
اجرای طرح بسیج سلامت از 20 اسفندماه جاری تا 20 فروردین‌ماه
معاون مرکز بهداشت بیرجند نیز در ادامه با اشاره به اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از 20 اسفندماه جاری تا 20 فروردین‌ماه سال آینده اظهار داشت: این طرح در ساعات اداری و خارج از وقت اداری تا ساعت 8 شب و ایام تعطیل اجرا می‌گردد.
مهدی هدایتی‌فرد یکی دیگر از برنامه‌های مرکز بهداشت در ایام نوروز را شرکت در اجرای طرح بازدید مشترک با حضور دستگاه‌های ذیربط از صنوف عرضه مواد غذایی عنوان نمود و گفت: کشیک مراکز خدمات جامع سلامت روستایی با برنامه مشخص در ایام نوروز برای رفاه حال مردم صورت می‌پذیرد.
وی در پایان ضمن معرفی سامانه 190 خاطرنشان کرد: این سامانه آماده دریافت شکایات مردمی در حوزه بهداشتی برای رسیدگی به آنها است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهرداری , موزه