چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی خبرداد:

اجتماع بزرگ روحانیت در بیرجند برگزار می‌شود

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: فردا پنجشنبه ۲۳ اسفند اجتماع بزرگ روحانیت شهرستان‌های بیرجند، خوسف، درمیان، سربیشه و نهبندان در راستای تبیین گام دوم انقلاب در مصلی المهدی بیرجند برگزار می‌شود.
اجتماع بزرگ روحانیت در بیرجند برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام نوری در نشست رسانه‌ای تشریح اهداف اجتماع بزرگ روحانیت اظهار داشت: در رسالت‌های مهم حوزه و روحانیت که در منشور امام آمده توقع و انتظاری که از حوزه است این است که در دوران سخت انقلاب که تشکیل نظام بود و بعد از آن حوزه باید به عنوان یک نیروی فعال  در صحنه باشد.
وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه و روحانیت پای انقلاب بوده و هستند گفت: آمار شهدای روحانیت چندین برابر سایر اقشار است که نشان دهنده حضور فعالانه است.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: برخی از صداهای بیگانه به دنبال تحریف حوزه‌اند و می‌گویند چرا حوزه‌ها در زمینه برخی نابه سامانی‌ها کاری نمی‌کنند در جواب آنها می‌گوییم که چرا صدای حوزه را پخش نمی‌کنند و این تجمع برای رساندن صدای حوزویان است.
نوری افزود: بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب در زمینه گام دوم انقلاب تاکنون در خراسان جنوبی دو اجتماع در سطح استان توسط روحانیت برگزار شد اما برخی از تجمع‌ها دیده نشده است.
وی با بیان اینکه تجمع روحانیت طبس، فردوس، سرایان و بشرویه، قاین، زیرکوه و رین شهر برگزار شده است گفت: فردا اجتماع بزرگ طلاب شهرستان‌های بیرجند، خوسف، درمیان، نهبندان و سربیشه به همراه خانواده آنها در مصلی المهدی بیرجند با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‌شود.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه گاهی از  اوقات  در جلسات گزینشی صحبت‌ها پخش می‌شود و امید است که برای اجتماع فردا پوشش گزینه‌ای نباشد تا مردم حرف حوزه را نسبت به برخی مسایل و نابسامانی‌ها بشنوند افزود: هرجا پیشرفتی داریم پایبندی به اصول است  و این اجتماع همدردی روحانیت با مردم است.
وی با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان یک حوزه زنده و فعال و حاضر در صحنه است و خواهد ماند اظهار داشت: فردا طلاب نشان خواهد داد که طلاب خراسان جنوبی انقلابی بوده و خواهند بود.
نوری با بیان اینکه اجتماع علمای اهل سنت و شیعه در عید مبعث برگزار می‌شود گفت: در حوزه‌های علمیه طلاب جوان مدیریت را بر عهده دارند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه مساجد بازوهای مستقلی هستند و تلاش شده در هیئت امناهای استان در برخی شهرستان‌ها طلاب جوان باشند افزود: در هیئت امناها در برخی شهرستان ها شورایی تشکیل شده و تلاش شده تا نیمه 98 تمام هیئت امنا به روز شدند و باید هیئت امناها از بیست تا شصت سال باشند.
وی ادامه داد: کلیت اسلام و انقلاب برای ما مهم است و حوزه‌ها نشان دادند که تا پای جان در پای آرمان‌های انقلاب بوده و هستند.
نوری گفت: پیش‌بینی می‌شود در این اجتماع بیش از دو هزار نفر طلاب همراه با خانواده‌های خود شرکت کنند و تلاش می‌شود تا روحانیت و امام جماعت به بازخوانی گام دوم انقلاب بپردازند و یکی از مهمترین اهداف برگزاری این اجتماع این است که روحانیت را پای کار بیاوریم و حوزه‌های ما همواره پای انقلاب بوده و هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , روحانیت