پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
معاون فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی:

۲۸ عنوان برنامه هنری به مناسبت نوروز در خراسان جنوبی اجرا می شود

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت:۲۸ عنوان برنامه هنری به مناسبت نوروز ۹۸ در خراسان جنوبی اجرا می شود.
۲۸ عنوان برنامه هنری به مناسبت نوروز در خراسان جنوبی اجرا می شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سیدعلی زمزم اظهار کرد: به مناسبت روزهای آغازین سال نو و بهار طبیعت ۲۸ عنوان برنامه فرهنگی و هنری در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود تا شادی نوروز را به کام هم استانی‌ها دو چندان شود.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اجرای این برنامه‌ها تنها مختص مرکز استان و شهرستان بیرجند نبوده بلکه در شهرستان‌هایی چون سربیشه، نهبندان، قائن، فردوس و طبس نیز اجرا می‌شود.
زمزم ادامه داد: شب شهر شعر و موسیقی در پارک تون فردوس و بشرویه، اجرای نمایش خیابانی سیاه بازی عمو نوروز در سطح خیابان‌های شهر بیرجند، برپایی نمایشگاه لباس‌های سنتی و بومی در سالن باغ تاریخی اکبریه در بیرجند و اجرای نمایش خیابانی طنز در فردوس، قائن و طبس از جمله این برنامه‌ها هستند.
وی افزود: اجرای موسیقی نواحی و سنتی در میدان ورودی شهر نهبندان، مسابقه عکس بهار سربیشه، مسابقه عکس دیدنی‌های سربیشه، برگزاری هفته فرهنگ و هنر در طبس، مسابقه عکس سفرهای نوروزی و عکس طبیعت در قائن نیز از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای روزهای آغازین سال جدید در خراسان جنوبی است.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: هفته فرهنگ و هنر در شهر طبس در روزهای دوم تا نهم فروردین ۹۸، برپایی نمایشگاه لباس‌های سنتی و بومی در باغ تاریخی اکبریه در روزهای ۶ تا ۱۳ فروردین ۹۸، برپایی شب شعر و موسیقی در باغ اکبریه در روز هفتم فروردین ماه و اجرای نمایش خیابانی سیاه بازی عمو نوروز نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه و یکم فروردین ۹۸ برگزار می‌شود.
زمزم گفت: همچنین در راستای معرفی بیشتر مشاهیر خراسان جنوبی در روزهای ۲۸ اسفند ۹۷ لغایت ۱۰ فروردین ماه ۹۸ نمایشگاه پرتره مشاهیر و مفاخر خراسان‌جنوبی در محل نگارخانه استاد رخشانی باغ تاریخی اکبریه برگزار می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت پررونق‌تر سینماها در ایام نوروز اظهار کرد: در روزهای یک تا سیزدهم فروردین ماه جهت تماشای فیلم‌های اکران نوروزی در سینما فردوسی بیرجند و سینما قدس فردوس در ورودی شهر بیرجند و فردوس بلیط به صورت نیم بها توزیع می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نوروز , موسیقی