پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جایگاه دین کهنه‌شدنی نیست

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: آن‌هایی که وقتی سخن از گام دوم انقلاب می‌شود در خارج و داخل مرزها پارازیت می‌دهند و منتظرند انقلاب به پایان برسد، بدانند این انقلاب به پایان نمی‌رسد چراکه جایگاه دین کهنه و تمام‌شدنی نیست.
جایگاه دین کهنه‌شدنی نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تبریک میلاد امام جواد(ع) گفت: ماه رجب فرصت‌های عبودیتی زیادی دارد و فرصتی که هم‌اکنون در اختیار ماست، از برکات همین ماه است. تجمع طلاب و همسران گرامیشان در این گردهمایی نشانه پیروزی فردی نیست، بلکه این یک پیروزی جمعی است.
وی افزود: یکی از عوامل موثر در سرنوشت انسان‌ها سیستم‌های سیاسی و حکومتی است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: مسئله حکومت و سیاست یا نفسانی است یا الهی؛ اگر دین به غیر از الهی بودن آن معنا شود، دین نیست.
عبادی با اشاره به اساس حکومت و سیاست گفت: اولین مسئله انتخاب نوع حکومت است. آن سیستم حاکم‌ باید سرنوشت‌ساز باشد؛ اولین شرط حاکم بودن این است که آن حکومت و سیستم سیاسی دارای عوامل شکوفایی استعدادهای بشری، رشد و توسعه بشر و برانگیختن انگیزه‌های بشری باشد که اگر فاقد این شرایط باشد، حکومت نیست.
وی افزود: تنها یک حکومت‌ می‌تواند مدعی شود که هم در بحث حق حکومت‌ و حاکمیت، مالک‌ اصلی انسان هاست و هم در شناخت انسان‌ها کامل است. نوع حکومت که مشخص شد، همه امور از جمله مسایل حکومتی و سیاسی نیز برمحور ایمان به خدا بنا می‌شود.
وی ادامه داد: بخش دوم، اجرای حکومت‌ است. عملی نکردن این بخش مانند یک تئوری و یک نسخه پزشک است، ممکن است این نسخه بسیار مفید و کارا باشد، اما بدون عملی شدن نتیجه‌ای نخواهدداد.
نماینده ولی فقیه استان گفت: تعریف اسلام‌ ناب درست کارشناسی شده و هیچ موضوعی را نمی‌توانید مطرح کرد جز اینکه اسلام بر آن حاکم باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: انقلاب ما نیز همان اسلام ماست، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و از آنجایی که انقلاب براساس عقل و فطرت انسانی شکل گرفته، هرگز به پایان نمی‌رسد.
عبادی در پایان گفت: آن‌هایی که وقتی سخن از گام دوم انقلاب می‌شود در خارج و داخل مرزها پارازیت می‌دهند و منتظرند انقلاب به پایان برسد، بدانند این انقلاب به پایان نمی‌رسد چراکه جایگاه دین کهنه و تمام‌شدنی نیست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۵۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیانیه گام دوم انقلاب , نماینده ولی فقیه