سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
ملی‌پوشان سه‌گانه خراسان‌جنوبی:

دوچرخه‌های مدل‌پایین ما را از سکوهای جهانی دور می‌کند/ مدیرکل: در حد توان کمک می‌کنیم

چمدان‌ ورزشی «برادران علیزاده» را که بنگری مزین به مدال‌های رنگی است که حکایت از فتح سکوهای قهرمانی مسابقات ملی و آسیایی سه‌گانه دارد اما انگار این تجهیزات و دوچرخه‌های مدل‌پایین است که مانعی برای تصاحب نشان‌های طلایی جهانی سه‌گانه می‌شود.
دوچرخه‌های مدل‌پایین ما را از سکوهای جهانی دور می‌کند/ مدیرکل: در حد توان کمک می‌کنیم
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، با حضور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی، معاونین توسعه ورزشی، پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل ورزش، فرماندار بیرجند و جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران علاقه‌مند مراسم استقبالی از ملی‌پوشان سه‌گانه استان در استادیوم ورزشی آزادی بیرجند برگزار شد.
سیدامید حسینی از تلاش‌های بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر «برادران علیزاده» به نمایندگی از جمهوری اسلامی در میادین بین‌المللی نام و برد و افزود: سعید علیزاده بر سکوی ششم نخستین دور مسابقات جهانی ITU سال ۲۰۱۹ ابوظبی امارات ایستاد و مسعود علیزاده نیز مقام هفتم این ماراتن ملی را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.
وی یکی از ارکان اساسی و نیازهای ضروری توسعه‌ و قهرمان‌پروری این رشته المپیکی را داشتن امکانات سخت‌افزاری تخصصی از جمله دوچرخه دانست و گفت: امیداست با حمایت اداره کل ورزش و جوانان و فرمانداری بتوانیم این نیاز مبرم را خریداری و در اختیار ورزشکاران ملی‌پوش بگذاریم.
رئیس هیأت سه‌گانه خراسان‌جنوبی اظهار داشت: با رایزنی‌های در حال پیگیری درصدد جذب اسپانسر هستیم و برای ترویج این رشته ورزشی نیز برنامه‌های تشویقی و انعقاد تفاهم‌های بین‌بخشی پیش‌رو داریم.
فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این مراسم تأکید کرد: کسب مقام‌های برتر ورزشکاران خراسان‌جنوبی در میادین بین‌المللی آن‌هم با دست‌خالی و حداقل امکانات کار بسیار سخت و قابل‌ستایشی است.
علی ناصری با اشاره به استحقاق و شایستگی «برادران علیزاده» برای رفتن روی سکوی قهرمانی سه‌گانه جهانی اظهار امیدواری کرد: ورزشکاران پرافتخار ملی‌پوش بیرجندی بتوانند نماینده‌های شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی و آسیایی باشند و با پشتکار و سخت‌کوشی که دارند بر سکو‌های قهرمانی قرار گیرند.
وی گفت: ورزش سه‌گانه خراسان‌جنوبی می‌تواند با عنایت به حضور ملی‌پوشان مدال‌آور آسیایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خدادادی موجود از جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور و آسیا برخوردار شود و خوش بدرخشد.
نداشتن دوچرخه استاندارد مانع قهرمانی‌مان در مسابقات جهانی ابوظبی شد
سعید علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: از سال ۱۳۹۰ ورزش سه‌گانه را شروع کرده و هفت سال به‌عنوان قهرمان ملی‌پوش رکورددار ایران و جزو سه نفر اول سه‌گانه جوانان کشور در مسابقات آسیایی فیلیپین، اندونزی، ژاپن، تایوان و چین هماورد برترین‌های قاره کهن شده است.
‌وی که در پرونده ورزش بین‌المللی خود کسب سهمیه المپیک نوجوانان ایران را دارد، افزود: مدال برنز رقابت‌های آسیایی فیلیپین سال ۹۱ را به گردن آویخته، رتبه‌های هفتم مسابقات آسیایی قزاقستان، مقام سوم تیمی آسیایی تایوان و مقام پنجم مسابقات جهانی ۲۰۱۸ ابوظبی را در بین ۵۱۵ سه‌گانه‌کار از سراسر جهان کسب نموده است.
سعید علیزاده با گلایه از تجهیزات نامناسب عنوان داشت: به‌رغم تلاش‌های بیشتر، آمادگی بهتر و زدن رکوردهای مناسب‌تر به دلیل تجهیزات نامناسب و دوچرخه مدل‌پایین در مسابقات جهانی ITU ابوظبی ۲۰۱۹ با یک پله نزول به مقام ششم دست پیدا کرد.
وی ادامه می‌دهد: در آرزوی داشتن دوچرخه‌های استانداری هستیم که بتواند همت ما را برای تلاش مضاعف دوچندان کند و تنها عقب‌ماندگی از رقیبان سرتاپا تجهیز روسی و اسپانیایی را جبران نماید.
مسعود علیزاده نیز به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: قریب بر هفت سال است که ورزش سه‌گانه را به‌صورت قهرمانی و حرفه‌ای پیگیری می‌کند و در پی کسب ده‌ها مدال رنگی در مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی به نمایندگی از جمهوری اسلامی در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۲ فیلیپین، ۲۰۱۴ قزاقستان، ۲۰۱۵ تایوان و ۲۰۱۶ ژاپن حضور فعال داشته است.
وی با سابقه کسب مقام چهارم مسابقات جهانی سه‌گانه ۲۰۱۸ ابوظبی در رقابت‌های مهرماه قهرمانی امیدهای ایران گرامیداشت شهدای اروند به میزبانی خوزستان شرکت کرد و با به گردن آویختن مدال طلا راهی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ ابوظبی شد.
مسعود علیزاده در نخستین دور مسابقات جهانی ITU سال ۲۰۱۹ ابوظبی بعد از سه‌گانه کاران اسپانیایی و روسی بر سکوی هفتم ایستاد و از صعود به مرحله بعدی بازماند.
وی همچون برادرش تنها دلیل این حذف شدن‌ها را نداشتن تجهیزات به‌روز و دوچرخه‌های با قدمت بیش از ۱۰ سال می‌داند و در آرزوی خرید مرکبی جدید و ابزارهای استاندارد است تا بتواند خردادماه ۹۸ با آمادگی بیشتر در اردوی تیم ملی سه‌گانه امیدهای ایران تمرینات تکنیکی و تاکتیکی خود را زیر نظر سرمربی پرتقالی در مسابقات آسیایی و جهانی حضور یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با بیان جمله طنزآمیز «دوچرخه‌ها خیلی گران شده و روی دست پراید زده‌اند»، عنوان داشت: در حد مقدورات اداره کل ورزش و جوانان و مساعدت سایر سازمان‌ها بتوانیم برای خرید دوچرخه‌های استاندارد اقدام نماییم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۶۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , المپیک , ورزش سه گانه