شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبرداد:

امدادرسانی به 3692 نفر در طرح نوروزی هلال احمر خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموع حادثه دیدگان در مدت اجرای طرح امداد و نجات نوروزی ۳۶۹۲ نفر بوده است، گفت: به ۶۹۱ نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی، ۳۶۰ نفر در حوادث جاده، ۷۰ نفر با مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات، ۲۷ نفر در حوادث شهری، ۷ نفر در حواداث کوهستان و یک نفر غرق شدگی خدمات‌رسانی شد.
امدادرسانی به 3692 نفر در طرح نوروزی هلال احمر خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدرحیم شهریاری، امروز 17 فروردین، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند سال قبل تا ۱۶ فروردین سال جاری ۳۰ پایگاه ثابت و موقت امداد و نجات، یک پایگاه هوایی پوشش امدادی حوادث ایام نوروز را بر عهده داشتند.
وی با بیان اینکه تعداد حوادث نسبت به مدت مشابه در دوره قبل ۳۱ درصد افزایش داشته است، گفت: ۱۸۸ مورد حادثه به هلال احمر استان گزارش شده است که از این تعداد 95 مورد آن حادثه جاده‌ای، ۱۴ مورد حادثه شهری، ۲۰ مورد مراجعه حضوری، ۷ مورد حادثه کوهستان، ۷ مورد حادثه طوفان، ۴۳ مورد سیل و آبگرفتگی، یک مورد زلزله و یک مورد دریایی - ساحلی بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به طوفان آخرین روزهای سال گذشته که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر شهرستان‌های فردوس، بشرویه و طبس را درنوردید، گفت: در این حادثه به ۲۵۳۶ نفر خدمات ارائه شد.
شهریاری با اعلام اینکه مجموع حادثه دیدگان ۳۶۹۲ نفر بوده است، افزود: به ۶۹۱ نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی، ۳۶۰ نفر در حوادث جاده، ۷۰ نفر با مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات، ۲۷ نفر در حوادث شهری، ۷ نفر در حواداث کوهستان و یک نفر غرق شدگی خدمات‌رسانی شد.
وی با اشاره به اینکه تمرکز این طرح بر حوادث جاده‌ای است، تصریح کرد: تعداد حادثه‌دیدگان حوادث جاده نیز نسبت به مدت مشابه ۱۸درصد افزایش داشته که در این حوادث ۱۵ مورد عملیات رهاسازی انجام صورت گرفت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۲۹۳ نفر طی این مدت اسکان اضطراری یافتند، گفت: بیشتر این افراد مربوط به حادثه طوفان با ۲۱۲۰ نفر، در مرتبه بعدی سیل آبگرفتگی با ۱۲۴ نفر و بقیه افراد با مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری از خدمت اسکان اضطرای بهره مند شدند.
شهریاری از اعزام ۲۶۱ تیم به محل حوادث خبر داد و اظهار کرد: ۶۹۶ نیروی امدادی به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند که با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در دوره قبل همراه بوده است.
وی با  بیان اینکه ۲۳ پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از ۲۸ اسفند سال گذشته در ورودی شهرهای استان با هدف کاهش سوانح جاده‌ای برپا شد، اظهار کرد: بیش از ۱۸۴ هزار مسافر به این پست‌ها مراجعه کردند.
شهریاری با اشاره به اینکه ۱۱۹۲ نفر روز جوانان هلال احمر در این طرح مشارکت داشتند، تصریح کرد: در شهرهای بیرجند، طبس و قاین شش تیم سیار سحاب(سامانه حرکتی امدادی و بشردوستانه) به ۲۷۳۵ نفر خدمات اولیه امدادی ارائه کردند.
وی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آسیب دیدگان سیل در 23 پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: همراه با سنجش فشار خون و خدمات اولیه امدادی در ایستگاه‌های سلامت به ۲۵ هزار و ۹۳۴ نفر، آموزش‌های در راستای مقابله با اعتیاد و ایدز در قالب طرح پیمان به مسافرین ارائه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۷ هزار و ۷۴۱ نفر با حضور در ۱۶ ایستگاه دوستدار ضمن مشارکت در برنامه‌های متنوع شامل مسابقه نقاشی صلح و دوستی و طرح های ابتکاری خلاقانه از خدمات فضای شاد این ایستگاه‌ها بهره مند شده‌اند، گفت: ۱۱ خیمه نماز در پست‌های ایمنی و سلامت برپا شد که ۳۶۲۵ نفر از این خیمه‌ها استفاده کردند.
شهریاری با اشاره به اهمیت حساس سازی عموم مردم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، اظهار کرد: در این راستا کمپین «بهرفت» با شعار بهبود رفتارهای ترافیکی اجرایی شده که ۹۶ هزار و ۱۲۳ نفر از مسافران در خراسان جنوبی به این کمپین ملحق شدند.
وی به توزیع 4500 جعبه کمک‌های اولیه با مشارکت بانک آینده اشاره کرد و افزود: با هدف راهنمایی و اطلاع رسانی به مسافرین تاکنون ۱۴۶ هزار و ۴۹۵ بسته فرهنگی شامل نقشه، بروشور و سایر محصولات آموزش و انگیزشی در بین مسافران نوروزی توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در روز طبیعت اعضای جوانان هلال احمر در ورودی شهرهای استان و اماکن گردشگری با هدف فرهنگ سازی و احترام به طبیعت و مشارکت محیط زیست به توزیع کیسه زباله در بین گردشگران نوروزی پرداختند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امدادرسانی , هلال احمر