دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
با هدف شناسایی و معرفی کتب برتر

سومین جشنواره استانی کتاب خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از شرکت در سومین جشنواره استانی کتاب خراسان‌جنوبی همزمان با ٣١ خردادماه ٩٨ در بیرجند خبر داد.
سومین جشنواره استانی کتاب خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر نبی‌زاده اظهار داشت: سومین جشنواره استانی کتاب خراسان‌جنوبی با هدف شناسایی و معرفی کتب برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب استان، حفظ اصالت، استقلال و هویت فرهنگی، حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب برگزار می‌شود.
 وی در خصوص ضوابط و شرایط این جشنواره گفت: آثار ارسالی باید در بازه زمانی مهرماه ۹۶ لغایت پایان اسفندماه ۹۷ چاپ و منتشر (چاپ اول) شده باشد.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آثار ارسالی شامل تألیف، ترجمه،‌ گردآوری، احیا، تصنیف و تصحیح متون است، افزود: پدیدآورندگان استانی صاحب اثر باید ساکن در استان باشند.
نبی‌زاده با بیان اینکه پدیدآورندگان صاحب‌اثر باید در رابطه با استان خراسان‌جنوبی تألیفاتی داشته باشند، ادامه داد: آثار ارسالی در تمامی موضوعات مورد پذیرش است.
وی تصریح کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره عودت داده نمی‌شود و دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار منتخب ارسالی برای مقاصد فرهنگی، هنری و اقتصادی استفاده کند.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: به آثاری که با محورها و موضوعات فراخوان همخوانی نداشته باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد و دبیرخانه جشنواره، تعهدی در قبال عودت و ارسال آثار نخواهد داشت.
نبی‌زاده به جوایز نفرات برتر این جشنواره هم اشاره کرد و گفت: به نفر اول لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح سپاس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم لوح سپاس جشنواره به همراه مبلغ ۱۰ میلیون ریال داده می‌شود.
 وی تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره، ارسال ۳ جلد از کتاب به دبیرخانه جشنواره و ارسال کپی شناسنامه و کارت ملی مؤلف به همراه یک قطعه عکس به دبیرخانه را از جمله ضوابط ارسال آثار ذکر کرد.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی آخرین مهلت ارسال آثار و فرم شرکت در جشنواره را ٣١ خردادماه امسال ذکر کرد و گفت: زمان و مکان اختتامیه این جشنواره متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , کتاب