سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
معاون میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی خبر داد

رشد ۹۰ درصدی فروش صنایع دستی خراسان‌جنوبی در ایام نوروز

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: در ایام نوروز امسال میزان فروش صنایع دستی استان ۹۸۰ میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۹۰ درصد رشد داشته است.
رشد ۹۰ درصدی فروش صنایع دستی خراسان‌جنوبی در ایام نوروز
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین عباس‌زاده اظهارداشت: خراسان‌جنوبی دارای صنایع دستی متنوعی بوده که در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات تابستانی و نوروزی مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در راستای معرفی صنایع دستی در ایام نوروز به گردشگران با توزیع بروشور، نصب بنر و معرفی این آثار در برنامه‌های متنوع فرهنگی در نوروزگاه‌ها اقدام شده است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی میزان فروش صنایع دستی استان در ایام نوروز را 980 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد رشد داشته است.
عباس‌زاده با بیان اینکه بیشترین فروش صنایع دستی استان در ایام عید نوروز مربوط به بیرجند بوده است، گفت: بیشترین صنایع دستی که در این ایام به فروش رسیده شامل پارچه‌های سنتی، بافته‌های داری، گوهر سنگ‌ها، حوله، جاجیم، توبافی، سفره آردی و دیگر صنایع بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , صنایع دستی