چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
استاندار خراسان جنوبی:

تکمیل جاده ماهیرود به فراه نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تکمیل راه ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان یکی از خواسته‌های ما است که نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: این پروژه در سال‌های اخیر آغاز و مدتی با تاخیر مواجه شد و سال گذشته نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی تخصیص‌هایی انجام گرفته و منجر به تحرک پروژه شده است.
تکمیل جاده ماهیرود به فراه نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان، شب گذشته 20 فروردین، در حاشیه کارگروه توسعه صادرات استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موانع و مشکلات موجود در توسعه تجارت خارجی استان شناسایی شده که امیدواریم با رفع آنها شاهد توسعه تجارت در خراسان جنوبی باشیم.
وی گفت: خراسان جنوبی فرصت و پتانسیل‌های مناسبی دارد و مرزهای مشترک با افغانستان یکی از مزیت‌های نسبی برای استان است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: بازارچه‌ها در مناطق مرزی ایجاد شده و گمرکاتی در سال‌های گذشته نیز فعال هستند که امیدواریم با این زیرساخت‌ها تجارت رونق گیرد.
معتمدیان تصریح کرد: سفر سفیر ایران در افغانستان به استان می‌تواند برکاتی داشته باشد و در سفری که پیش از این به کابل داشتیم، مقرر شد این سفر برای آشنایی با توانمندی‌های استان و مشکلات در حوزه توسعه تجارت انجام شود.
وی با بیان اینکه تکمیل راه ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان یکی از خواسته‌های ما است که نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است، افزود: این پروژه در سال‌های اخیر آغاز و مدتی با تاخیر مواجه شد و سال گذشته نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی تخصیص‌هایی انجام گرفته و منجر به تحرک پروژه شده است.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین 2 میلیون یورو درخواست داشتیم که قول اولیه آن گرفته شده و از این طریق 50 درصد اعتبار  مورد نیاز تامین خواهد شد که امیدواریم تا پایان سال جاری به نتیجه برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صادرات , ماهیرود