جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
امام جمعه موقت بیرجند:

دشمن بداند که با سپاه طرف نیست، بلکه با یک ملت طرف است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: سپاه در قلب مردم جای دارد و دشمن باید این را بداند که با سپاه طرف نیست بلکه با یک ملت طرف است.
دشمن بداند که با سپاه طرف نیست، بلکه با یک ملت طرف است.
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به خطبه ۱۱۴ نهج‌البلاغه، خود و مردم را به تقوای الهی سفارش کرده و افزود:دومین گام در مسیر انسانیت، ایمان است که پنج ویژگی دارد و چهارمین ویژگی آن، اختیاری بودن آن است، ایمان اجباری هیچ ارزشی ندارد ولی در عین حال داشتن ایمان الزامی است و همه ما عقلا و شرعا باید به خداوند متعال، قرآن کریم، نبی مکرم اسلام(ص)، قیامت و بقیه حقایق عالم ایمان داشته باشیم.
وی داشتن ایمان را وظیفه هر فرد مومنی دانست و گفت:برخی از ناآگاهان در رابطه با الزامی بودن ایمان و اجباری نبودن آن برداشت‌های نادرست و اندیشه‌های متفاوتی دارند و براین باورند که همه اعتقادات برحق است و ما حق نداریم بر اندیشه و اعتقادات خود اصرار ورزیم، مگر اینکه منطق و استدلال بیاوریم.
حجت الاسلام و المسلمین مختاری با اشاره به اینکه تغییر اعتقاد مسیحیت و یهودیت با زور امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد:اینکه ما از نظر وجدان و قرآن در برابر اعتقادات خرافی و باطل بایستیم و ناجی مردم باشیم، درست است و در این مسیر باید تمام تلاش خود را در جهت دورکردن مردم از کفر و شرک به کارگیریم.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد:در جامعه اعتقادات مختلفی وجود دارد که گاهی این اعتقادات یکدیگر را نقض می کنند و عقل سلیم بودن این اعتقادات متناقض در کنار هم را نمی‌پذیرد و آن را محال می‌داند و همه این اعتقادات حق نیستند و نخبگان جامعه باید در برابر این افکار خرافی بایستند.  
وی با بیان اینکه از نظر قرآن اگر هرچیز غیر خدا مورد پرستش قرارگیرد، باطل است، خاطرنشان کرد:اگر می‌خواهید خدا شما را دوست داشته‌باشد، از پیغمبر خاتم(ص) پیروی کنید و ساز مخالف نزنید و توجه داشته باشید که نباید به جنگ با فرقه‌های مختلف بپردازید بلکه باید با منطق و استدلال محکم آنان را به اسلام دعوت کنیم و در صورت مخالفت آنان، بدون متوسل شدن به زور و اجبار باید به شیوه مسالمت آمیزی به زندگی در کنار آنان ادامه دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین مختاری با اشاره به ۲۹ فروردین‌ماه که روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شده‌است، اظهارداشت:ارتش جمهوری اسلامی، بعد از انقلاب به علت مومن و انقلابی بودن به سرعت خود را با آرمان‌های مردم سازگار کرد و در صحنه‌های مختلف به خوبی ظاهر شد و از هر نظر مایه افتخار ملت است. در بلایای طبیعی نیز از مردم حمایت کرده و از نظر سیاسی، خار چشم دشمنان و نور چشم مردم است.
وی ادامه داد:مهم‌ترین مناسبت این ایام، حماقت غیر حقوقی آمریکای جهان‌خوار است که هنوز از حال و هوای بنگاه‌داری بیرون نیامده‌است و فکر می‌کند می‌تواند سپاه را تروریست تلقی کند و آنچه که این ادعا را رقم می‌زند، چیزی جز جنگ روانی و عقده گشایی‌های کودکانه نیست.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه سپاه با مهر ضد استکباری که در کارنامه خود دارد، پنجه در پنجه استکبار خواهدبود و از ملت حمایت خواهدکرد، افزود:همه انسان‌های آگاه و باوجدان می‌دانند که اسلام و سپاه هیچ میانه‌ای با تروریست ندارد. اسلام، دین صلح، عدالت و وحدانیت است و هرگز به دنبال به بردگی گرفتن دیگران نیست.
حجت الاسلام و المسلمین مختاری ادامه داد:آمریکا هر غلطی می‌کند و به هیچ نظامی احترام نمی‌گذارد. ریشه تمام حماقت‌ها و گستاخی‌های آن، درماندگی اوست و قریب به ۴۰ سال است که تمام دنیا را برای نابودی اسلام بسیج کرده است، اما نه تنها به هیچ نتیجه‌ای نرسیده، بلکه با قدرتمندی روزافزون ما مواجه شده‌است.
وی با بیان ضرب‌المثل " کافر همه را به کیش خود پندارد " تصریح کرد:آمریکا، در ده‌ها کشور دخالت نظامی، اقتصادی و فرهنگی داشته و به دنبال زیر سلطه درآوردن آن‌هاست و نقطه نقطه جهان از چنگال‌های آمریکا زخم خورده است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه سپاه یک نهاد است اما ارزش اصلی آن اندیشه سپاهی و پاسداری است، خاطرنشان کرد:سپاهی بودن یک اندیشه است و آنان نمی‌توانند این اندیشه را ازبین ببرند و باید بدانند که همه ما یک پاسدار و سپاهی غیر رسمی هستیم و اندیشه پاسداری نیز از اندیشه‌های اصلی ما به شمار می‌رود.
مختاری ادامه داد:امروز دوست و دشمن فهمیده‌اند که سپاه در قلب مردم جای دارد و دشمن باید این را بداند که با سپاه طرف نیست بلکه با یک ملت طرف است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , سپاه