جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰
امام جمعه فردوس:

شهید آوینی با هنر متعهدانه اش جاودانه شد

امام جمعه فردوس راز محبوبیت و جاودانه شدن شهید آوینی را هنر متعهدانه وی دانست.
شهید آوینی با هنر متعهدانه اش جاودانه شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدرضا بابایی در یادواره شهید آوینی تصریح کرد: شهید آوینی ناگفته‌های جنگ را از دل رمل‌ها و بیابان‌های گرم خوزستان بیرون کشید و با زبانی روان، شیوا و البته سوزناک به مخاطب عرضه کرد.
وی تأثیر گذاری سخن شهید آوینی را به لحاظ اخلاص این شهید دانست و تاکید کرد: جامعه ما امروز به چنین روایانی نیاز شدید دارد و جای خالی شهید آوینی بخوبی احساس می‌شود.
مسئول کانون فرهنگی روایت شهرستان فردوس نیز با استفاده از عکس و اسلاید به بیان خاطرات و سیره زندگی شهید آوینی پرداخت و گفت: این جمله شهید آوینی که در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی‌شود را خود شهید تفسیر کرد.
محمد حسین ناظری تاکید کرد: جنگ رازهایی داشت که به دست این شهید متعهد بیان شد و امروز اگر هزاران نفر در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب و غرب بازدید می‌کنند به برکت خون این شهید است.
وی اضافه کرد: شهید آوینی نشان داد که اگر هنرمند زمان شناس باشد می‌تواند نگاه او جریان ساز شود.
وی فاش کردن رازهای فلکه را از هنرهای خاص این شهید برشمرد و گفت: گر چه راز فلکه و جانفشانی گردان کمیل که این هنرمند می‌خواست فاش کند با شهادت او ناتمام ماند ولی این هم خواست خدا بود تا رازهای نهفته در رمل‌های فلکه برای همیشه به عنوان راز بماند.
ناظری با اشاره به ایثار و فداکاری شهدای مدافع حرم اضافه کرد: امروز اگر شهید آوینی در بین ما حضور داشت از این صحنه‌های ماندگار بهترین فیلم‌های مستند را می‌ساخت.
وی خاطرنشان کرد: جامعه هنری امروز به امثال شهید آوینی برای ساختن فیلم از شهدای مدافع حرم که زن و فرزند و دنیا را رها کرده و در غربت به دفاع از حرم اهل بیت پرداختند نیاز شدید دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هنر , شهید آوینی