دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد:

خسارت سیل به بخش کشاورزی خراسان جنوبی

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سیل اخیر در استان خساراتی را به بخش کشاورزی وارد کرده ولی هنوز برآورد دقیق نشده است.
خسارت سیل به بخش کشاورزی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، رضا یزدان مهر روز دوشنبه افزود: بیش از یکصد قطعه شترمرغ در یک واحد دامداری شهرستان بشرویه در سیلاب روز گذشته تلف شدند.
وی گفت: پشت این واحد دامداری که تا حدودی در حریم رودخانه نیز ساخته شده بود، بندسارهای کشاورزی قرار داشت که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی سیلاب وارد این واحد شده است.
رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: شدت سیلاب در این منطقه به گونه ای زیاد است که حتی چند دستگاه لودر نتوانسته بودند دام ها را نجات دهند.
وی افزود: همچنین در یکی از مناطق عشایری این شهرستان سیلاب برای دامداران و دام منطقه مشکل ایجاد کرده است.
یزدان مهر بیان کرد: در شهرستان درمیان هشت قنات به دلیل وقوع سیلاب به طور کامل تخریب شد.
وی گفت: بر اثر باران های شدید رگباری روز گذشته در شهرستان سربیشه نیز یک چاه کشاورزی در بخش درح درگیر سیلاب و نابود شد و خسارت زیادی به اراضی این منطقه وارد شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت به بخش کشاورزی در شهرستان های فردوس، سرایان و طبس به دست ما نرسیده اما تعدادی از بندسارهای کشاورزی شهرستان نهبندان نیز از بین رفته است.
رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: از 26 اسفند تا 10 فروردین ماه جاری سیلاب 102 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت زده است.
وی گفت: عمده خسارت ها به بخش های زراعی، باغی، دامی و منابع آبی شامل کانال، استخر، قنات و چاه ها، تاسیسات، زمین و راه های روستایی وارد شده است.
یزدان مهر اظهار داشت: بیشترین خسارت های سیل در این مدت به ترتیب در شهرستان های طبس، زیرکوه، قاینات، بشرویه، فردوس، سرایان، سربیشه، درمیان و خوسف بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیل , جهاد کشاورزی