سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

بیشترین امدادرسانی مربوط به 3 شهرستان خراسان جنوبی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: سامانه بارشی از استان خارج شده و بیشترین امدادرسانی امدادگران در نقاط عشایری شهرستان های طبس، سربیشه و زیرکوه است.
بیشترین امدادرسانی مربوط به 3 شهرستان خراسان جنوبی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سیدابوالحسن میرجلیلی روز سه شنبه افزود: با توجه به گزارش هواشناسی در حال حاضر سامانه بارشی از خراسان جنوبی خارج شده اما نیروهای امدادی و عملیاتی استان تا پایان اردیبهشت ماه در حالت آمادگی ضمنی هستند.
وی گفت: در سومین روز پس از آغاز بارندگی ها هیچ گونه سیلابی در استان وجود ندارد فقط راه های دسترسی برخی مناطق با مشکل مواجه است اما کمک های امدادی و ارسال آذوقه مورد نیاز همچنان ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر 28 تیم ارزیاب به مناطق سیل زده استان اعزام شدند که با توجه به میزان خسارات و وسعت استان میزان خسارات تا 2 هفته دیگر جمع بندی و برای تعیین تکلیف چگونگی بازسازی مناطق خسارت دیده به تهران ارسال خواهد شد.
وی گفت: سیل به غیر از بیرجند و سرایان در سایر شهرستان های استان خسارت هایی وارد کرده و این در حالی است که امدادرسانی هنوز ادامه دارد.
میرجلیلی با بیان اینکه در برخی مناطق مردم هم به کمک امدادگران آمدند افزود: با توجه به اینکه بسیاری از قنوات مناطق عشایری آسیب دیده است مردم به همراه امدادگران به دنبال رفع عیب هستند.
وی درباره ورود سامانه بارشی جدید به خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون اخطاریه یا اطلاعیه ای مبنی بر آماده باش کامل تیم های امدادی و عملیاتی به مدیریت بحران استان ارسال نشده اما تیم های امدادی و عملیاتی آمادگی ضمنی دارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , ستاد مدیریت بحران