دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

۱۰۰۰ نفر در خراسان جنوبی از بیمه بیکاری استفاده کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته یک هزار و ۹۳ نفر در خراسان جنوبی مقری بگیر بیمه بیکاری شدند که رشد ۱۷ درصدی داشته است.
۱۰۰۰ نفر در خراسان جنوبی از بیمه بیکاری استفاده کردند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، عباس رکنی اظهارداشت: سال گذشته یک هزار و 93 نفر در استان مقرری بگیر بیمه بیکاری شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 17 درصدی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تعهد سال 97 براساس خوداظهاری واحدهای کار 147 نفر، اشتغال مجدد هفت و اشتغال پنهان 120 نفر بوده است.
وی اظهار داشت: عملکرد واحد مشاوره روابط کار در سال گذشته 9 هزار و 787 مشاوره حضوری و تلفنی داشته و حوادث بررسی شده 47 و اتفاق افتاده در این سال 46 مورد بوده است.
 رکنی بیان کرد: با شرایط خاص اقتصادی حاکم بر بنگاه‌های اقتصادی، بدون شک حفظ آرامش در واحدهای کارگری و بهبود روابط بین کارگر و کارفرما یکی از وظایف مهم واحدهای مشاوره و مراجع حل اختلاف بوده که باعث کاهش 34 درصدی دادخواست‌های واصله در سال 97 شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از کاهش 10 درصدی حوادث اتفاق افتاده و همچنین کاهش 43 درصدی حوادث فوتی در خراسان جنوبی در سال گذشته خبر داد و گفت: در راستای تحقق اهداف فصل چهارم قانون کار (حفاظت فنی و بهداشت کار) و به منظور نظارت برحسن اجرای قانون کار و ضوابط مربوط به حفاظت فنی و آیین نامه‌های ایمنی مرتبط  4 هزار و 783 مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار استان در سال 1397 انجام شده است.
وی بیان کرد: از این تعداد 2 هزار و 713 مورد بازرسی مربوط به حفاظت فنی و ایمنی کارگاه‌ها و یک هزار و 677 مورد نیز در زمینه پیگیری مسائل مرتبط با حقوق، مزایا، بیمه و رصد واحدهای مشکل‌دار استان بوده است.
رکنی خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت موضوع در زمینه ارتقای ایمنی در دو بخش ساختمان و معدن برنامه ویژه‌ای در این زمینه تدوین شده و در برنامه زمانبندی بازرسی از کارگاه‌ها نیز گنجانده شد به طوری که از مجموع بازرسی‌های انجام شده یک هزار و 187 مورد بازرسی مربوط به کارگاه‌های پر خطر استان بوده و 827 مورد از این بازرسی‌ها از دو بخش ساختمان و معدن بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: به منظور اثربخشی بازرسی‌ها، نظارت و پیگیری دقیق ابلاغیه‌های رفع نقص صادر شده به کارگاه‌های مشمول  در دستور کار قرار دارد و در همین راستا 21 نفر کارفرمای ناقض قوانین کار و دستورالعمل‌های ایمنی به مراجع قضایی معرفی و 6 کارگاه نیز در دو بخش ساختمان و معدن تعطیل شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , بیمه بیکاری