چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
معاون آموزشی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی:

رشته تخصصی تبلیغ در مدرسه علمیه قائن راه اندازی می‌شود

معاون آموزشی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی گفت: رشته تخصصی تبلیغ از سال آینده در مدرسه علمیه قائن راه اندازی می‌شود.
رشته تخصصی تبلیغ در مدرسه علمیه قائن راه اندازی می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام هابیل خسروی اظهار کرد: در سال جاری برای ورود در مدارس علمیه خراسان‌جنوبی ۹۳۹ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۴۸۰ نفر معاف از آزمون و ۴۵۹ نفر در آزمون مربوطه شرکت کردند.
معاون آموزشی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی بیان کرد: این تعداد ثبت‌نام کننده افرادی بودند که قصد ورود در مقطع عمومی حوزه علمیه را داشتند.
خسروی ادامه داد: در خراسان‌جنوبی ۲۷ مدرسه علمیه فعال است که از این تعداد ۲۴ مدرسه (۱۷ مدرسه علمیه برادران و ۸ مدرسه خواهران) تحت مدیریت و برنامه حوزه علمیه خراسان و سه مدرسه تحت برنامه حوزه علمیه قم هستند.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ رشته‌های تخصصی حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی راه اندازی شد، افزود: که در حال حاضر ۸۳ طلبه مرد در این رشته‌ها مشغول به تحصیل هستند که در سال جاری پایان نامه خود را آغاز کرده‌اند.
معاون آموزشی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه رشته‌های تخصصی حوزه در مدارس علمیه برادران خراسان‌جنوبی کلام اسلامی و علوم و معارف قرآن است، گفت: از سال آینده رشته تخصصی تبلیغ در مدرسه علمیه قائن راه اندازی می‌شود.
خسروی اظهار کرد: ۹۵ طلبه خانم در چهار مدرسه بیرجند، قائن، فردوس و طبس در رشته‌های تخصصی تفسیر و علوم قرآنی و تبلیغ تحصیل می‌کنند.
وی در زمینه راه‌اندازی سطح چهار حوزه علمیه در مدارس خراسان جنوبی یادآور شد: به علت کمبود استاد متخصص سطح چهار و فارغ التحصیل نشدن طلاب سطح سه هنوز سطح چهار حوزه‌های علمیه در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی نشده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حوزه‌ علمیه , قائن