پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
معلم نمونه خراسان‌جنوبی:

اگر نیمکت‌های چوبی کلاس درس ریشه در تلاش معلم داشته باشد، از در ختان میوه بیشتر ثمر می‌دهد

معلم نمونه خراسان‌جنوبی بیان کرد: عقیده ام بر آن است که همیشه میم مشکلات را که برداریم شکلات می‌ماند و نمک شغل ما همین مشکلاتی است که با سخت‌کوشی معلمین مرتفع می‌شود، چرا که نیمکت‌های چوبی کلاس درس، اگر ریشه در تلاش معلم داشته باشد، از در ختان میوه بیشتر ثمر می‌دهد.
اگر نیمکت‌های چوبی کلاس درس ریشه در تلاش معلم داشته باشد، از در ختان میوه بیشتر ثمر می‌دهد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، عفت طوفی، ارشد روان شناسی، نویسنده، معلم نمونه استان و همسر جانباز و رزمنده مدافع حرم، در گفتگو با خبرنگار خراسان‌تایم، اظهارداشت:۲۸ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش را داشته و از صمیم قلب ابراز می‌کنم که معلمی شغل نیست، بلکه یک هنر است و چون عشق و علاقه وافری به معلمی داشته و دارم، احساس رضایت قلبی می‌کنم و خداوند را شاکرم که توفیق خدمت به دانش آموزان این مرز و بوم را به من عطا فرمود.
 وی با بیان اینکه تمام لحظات کلاس درس، برای من خاطراتی فراموش نشدنی هستند، تصریح کرد:شیرین‌ترین خاطره ای که به یاد دارم مربوط به یکی از مدارس محروم شهرستان بیرجند است؛ برای مسابقه "در آستان خورشید" دلنوشته‌ای به امام رضا(ع) را از دانش آموز گوشه‌گیر وخجالتی خود دریافت کردم که با روبانی سیاه پیچیده شده بود و دانش‌آموز اصرار داشت که آن را باز نکرده ارسال کنم.نامه را فرستادم بعد از مدتی در ایام دهه کرامت، تلفنی از مسئولین داشتم مبنی بر تبریک راهیابی استانی دلنوشته که یکی از جوایز آن سفر زیارتی آقا بود. از مادر دانش آموز خواستم به مدرسه بیاید، ایشان در حالی که اشک می ریختند، گفتند؛ خانم چند شبی است که فرزانه خواب آقا را می‌بیند و آرام وقرار ندارد با وجودی که مریض است و ما نیز کم‌بضاعت هستیم، زیارت آقا را طلب می‌کند اما تا کنون توفیق سفر نداشتیم.
وی ادامه داد:با اداره تماس گرفتم تا حداقل مادر هم او را همراهی کند و قرارشد به من اطلاع دهند. پس از چند روز تماس گرفتند و پرسیدند خانواده سه نفره‌اند؟ گفتم بله و ایشان گفت تنها برای سه نفر بلیط اضافی و اسکان اشتباه ثبت شده که قطعا امام رضا(ع) این خانواده را در لیست زائرین خود از قبل ثبت کرده‌است.
 طوفی در خصوص مشکلات شغل معلمی، خاطرنشان کرد:عقیده ام بر آن است که همیشه میم مشکلات را که برداریم شکلات می‌ماند و نمک شغل ما همین مشکلاتی است که با سخت‌کوشی معلمین مرتفع می‌شود، چرا که نیمکت‌های چوبی کلاس درس، اگر ریشه در تلاش معلم داشته باشد، از در ختان میوه بیشتر ثمر می‌دهد.
 معلم نمونه استان، در زمینه برنامه‌های آتی خود گفت: چند سالی است که توفیق نگارش کتب شهدا را دارم و تا به حال ۲ جلد کتاب ''تنگه چهار زبر'' و ''همیشه معلم مایی'' و ۳ جلد کتابچه ''معلمان فرهنگی شهید قاسمی اول''، ''شهید عباسی'' و ''شهید شریفی پناه'' را نیز چاپ کرده و کتب دیگر شهدا را در دست تألیف دارم و علاوه بر این ۵۰ جلد مقاله نیز نگاشته‌ام که در نشریات مختلف به چاپ رسیده است. کسب رتبه استانی و کشوری در مسابقات و همایش‌ها نیز از جمله افتخاراتی است که در پرونده کاری خود دارم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , معلم , آموزش و پرورش