جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
آیت‌الله عبادی:

بالاترین عبادت حل مشکلات مردم است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بالاترین عبادت حل مشکلات مردم است، گفت: برخی‌ها به جای برطرف کردن مشکلات مردم اقدامات دیگری انجام می‌دهند و مردم را سرگرم مسائلی می‌کنند که شایسته نیست.
بالاترین عبادت حل مشکلات مردم است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی شامگاه پنجشنبه در دیدار با جمعی از قاریان و حافظان بیرجند با اشاره به اینکه عقیده به‌تنهایی ایمان نیست اظهار داشت: اینکه یک فرد بخواهد حق را بپوشاند تا به مقاصدش برسد کفر است.
وی افزود: فقه برای مدیریت جامعه و زمان است و جامعه بدون آن اداره نمی‌شود، اما آنچه به درد انسان می‌خورد، همین آیات و مفاهیم عالیه‌ای هستند که حقایق را بیان می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انسان باید خودش را اصلاح کند، خاطرنشان کرد: ایمان باعث تباه نشدن عمل انسان و مانع به هرز رفتن عمر او می‌شود.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه انسانی که خودش را به خواب بزند را نمی‌توان بیدار کرد، اضافه کرد: انسان دارای فطرتی حق‌جوست لذا اگر دچار جهل ابتدایی باشد پس از دعوت به حق تسلیم می‌شود و می‌پذیرد اما آن فردی که حق را انکار کرده و دچار جهل بسیط می‌باشد را نمی‌شود از خواب غفلت بیدار کرد.
وی با اشاره به اینکه زشت‌تر از انسان قسی‌القلب، شخص منافق است، تصریح کرد: نفاق بسیار خطرناک است و انسان منافق به‌راحتی دروغ می‌گوید و باعث تغییر افکار می‌شود، لذا بدترین بیماری، بیماری کفر و نفاق است.
آیت‌الله عبادی عنوان داشت: انگلیس، آمریکا، فرانسه و صهیونیست‌ها همان‌هایی هستند تا توانسته‌اند در دنیا فساد ایجاد کرده‌اند حال چرا برخی افراد در داخل کشور به دنبال آن‌ها حرکت می‌کنند جای سؤال دارد.
وی با بیان اینکه اعتیاد، فحشا و ایجاد قحطی هنر دشمنان اسلام و انقلاب است، مطرح کرد: دشمن اکنون نیز همان روش را طی می‌کند همانطور که در 100 سال قبل انگلیس در ایران باعث شد تا از 19 میلیون جمعیت آن زمان، 10 میلیون نفر از گرسنگی بمیرند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تفکر لیبرال دموکراسی، بیماری و میکروبی است که به جان بشر افتاده است اما متأسفانه برخی‌ها در داخل کشور هستند به دنبال آن‌ها راه می‌روند.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه بالاترین عبادت حل مشکلات مردم است، گفت: برخی‌ها به جای برطرف کردن مشکلات مردم اقدامات دیگری انجام می‌دهند و مردم را سرگرم مسائلی می‌کنند که شایسته نیست.
وی با اشاره به اینکه نفاق بدترین مرض است، ادامه داد: این جلسات باید برای ما سازنده و بیدارکننده باشد، لذا برای اینکه بتوانیم از آفات و کفر آخرالزمان در امان بمانیم باید در پناه قرآن باشیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: هر مشکلی که پیش می‌آید باید به خدا پناه برد البته قرآنی که همراه با علی(ع) باشد زیرا علی(ع) با قرآن است.
آیت‌الله عبادی مطرح کرد: قرآنی که در دست بیگانگان باشد نوکری اجانب را در پی دارد و به دنبال ایجاد اختلاف بین مسلمانان است، اما اگر در دست اهل ایمان قرار گیرد تمامش خیر خواهد بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ماه رمضان , نماینده ولی فقیه