جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
امام جمعه موقت بیرجند مطرح کرد:

لزوم حمایت از تصمیم شورای عالی امنیت ملی در خصوص برجام

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد کرد، خطاب به مردم و مسؤولان، گفت: باید همه از تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور در خصوص برجام حمایت کنیم.
لزوم حمایت از تصمیم شورای عالی امنیت ملی در خصوص برجام
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، با بیان اینکه اگر به خدا تکیه کنیم ما را کفایت می‌کند، اظهار داشت: خداوند وعده داده اگر اهل تقوا باشیم در زندگی ما گشایش ایجاد و از جایی که به حساب خلق نمی‌آید روزی می‌دهد.
وی با تأکید بر اینکه اگر روحیه انقلابی‌گری در جامعه ترویج و تقویت  شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود، بیان داشت: سخنان و هشدارهای رهبری در تقویت روحیه انقلابی‌گری در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و در نقد عملکرد افرادی که در این مسیر توجه ندارند ما را جهت می‌دهند.
امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه روحیه انقلابی یعنی ترس نداشتن، اضافه کرد: اگر معتقدیم دارای روحیه انقلابی هستیم باید خود را بسنجیم.
نوفرستی سپاه پاسداران را بازوی توانمند ولایت دانست و گفت: سپاه مجموعه‌ای است که از انقلاب اسلامی پاسداری می‌کند و این در حالی است که ترامپ این نیروی مردمی و توانمند را تروریستی اعلام می‌کند.
وی ادامه داد: در راستای اقدام خبیثانه آمریکا، همه مردم احساس تکلیف کرده و اعلام کردند ما همه سپاهی هستیم و در این راستا 80 میلیون ایرانی سپاهی شدند.
امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه روحیه انقلابی زمینه تحقق تمدن اسلامی با تربیت نسل انقلابی را ایجاد می‌کند، تصریح کرد: مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است که می‌تواند زمینه این حقیقت را فراهم کند.
نوفرستی با بیان اینکه روحیه انقلابی یعنی نترسیدن، عدم ملاحظه‌کاری و محافظه‌کاری، به تصمیم انقلابی و قاطعانه شورای‌عالی امنیت ملی در مقابل کشورهای اروپایی در خصوص برجام اشاره و اعلام کرد: تعهد در برجام متقابل است و باید منافع تعریف‌شده در برجام دنبال شود اما روشن است دشمنان قسم‌خورده ایران هرگز این مسئله را برنمی‌تابند.
وی با تأکید بر اینکه هرگز نمی‌توان به دشمنان اعتماد کرد، خطاب به مردم و مسؤولان، گفت: باید همه از تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور در خصوص برجام حمایت کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند کسب معارف الهی و تزکیه نفس را از مسائل مهم در ماه مبارک رمضان عنوان و تبیین کرد: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه «گام دوم انقلاب» ما را به مسئله معنویت و اخلاق توجه می‌دهند زیرا اخلاق و معنویت جهت دهنده تمام حرکات فردی و اجتماعی مورد نیاز جامعه است.
نوفرستی با بیان اینکه اخلاق و معنویت با دستور و فرمان به دست نمی‌آید و حکومت‌ها باید منشأ اخلاق و معنویت باشند، اضافه کرد: باید با کانون‌های ضد اخلاق و معنویت به صورت معقول مبارزه و اجازه ندهیم جهنمی‌ها به زور و فریب مردم را جهنمی کنند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان با تمان توان در مقابل ارزش‌های دینی کار می‌کنند، تبیین کرد: آحاد جامعه در این جهت مسؤول و باید دستگاه‌های حکومتی هوشمندانه و مسؤولانه وظایف سنگین خود را انجام دهند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , برجام