شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵
در دیدار استاندار با وزیر ارتباطات مصوب شد؛

تصمیمات جدید برای توسعه ارتباطات در خراسان جنوبی

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار کرد و تصمیماتی برای توسعه ارتباطات در این استان مصوب شد.
تصمیمات جدید برای توسعه ارتباطات در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، در این دیدار گزارشی از وضعیت ارتباطی استان ارائه و مشکلات و درخواست های ارتباطی استان و آخرین وضعیت مصوبات سفر قبلی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان که بهمن ماه 1396 انجام شده بود، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
این گزارش حاکیست؛ توسعه شبکه تلفن خانگی در 260 روستای استان از محل طرح واگذاری اینترنت پرسرعت روستایی در دو فاز که فاز اول آن راه اندازی شده و نیز واگذاری 400 دستگاه تلفن به روستاهایی که در حال حاضر زیر پوشش شبکه اینترنت پرسرعت هستند و برقراری رومینگ همراه اول و ایرانسل در 506 روستای استان از جمله خدماتی است که برای حل مشکلات ارتباطی روستاهای خراسان جنوبی توسط وزارت ارتباطات انجام گرفته و در این جلسه مطرح شد.
همچنین با هدف سهولت دسترسی مشترکین تلفن خانگی کوه نور به سرویس های ارتباطی، رومینگ همراه اول و ایرانسل در این شبکه برقرار شده و از این پس روستاییان می توانند با سیم کارت های اپراتورهای اول و دوم کشور از سرویس همراه در این روستاها بهره مند شوند.
برپایه این گزارش بررسی طرح راه اندازی چرخه سیلیکون در خراسان جنوبی با هدف کارآفرینی و استفاده از استعداد بالقوه و کم نظیر استان از دیگر موارد مطرح شده توسط استاندار در این جلسه بود که مورد استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد جزئیات این طرح بررسی و برای تامین مالی از محل صندوق توسعه ملی به عنوان طرح استراتژیک توسعه ی استان مراحل لازم را پشت سر بگذارد.
استاندار خراسان جنوبی، توسعه پوشش همراه جاده‌ای در 3 محور اصلی دیهوک - نایبند با 28 کیلومتر مسیر فاقد پوشش، محور طبس -اصفهان با 15 کیلومتر مسیر فاقد پوشش و محور چاهداشی - دهسلم با 21 کیلومتر مسیر فاقد پوشش را خواستار شد که موضوع با قول مساعد آذری جهرمی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد توسعه شبکه تلفن همراه در مسیرهای فوق با همکاری استانداری تا یک ماه آینده اجرا شود.
با برقراری پوشش همراه در این مسیرها، سطح زیر پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان به بالای 96 درصد می رسد.
آذری جهرمی با اشاره به برپایی نمایشگاه محصولات فاوای شرکت های ایرانی در افغانستان طی چند ماه آینده، این موضوع را فرصت مناسبی برای شرکت های حوزه فناوری اطلاعات به خصوص شرکت های مستقر در استان خراسان جنوبی دانست.
معتمدیان نیز حمایت از شرکت های فناوری اطلاعات و ایجاد شرایط مناسب برای فروش محصولاتشان در بازار افغانستان را نمونه بارز رونق تولید دانست و با اشاره به امتیاز ویژه شرکت های این استان به منظور استفاده از این بازار به علت مرز مشترک با کشور افغانستان، برای همکاری در برپایی این نمایشگاه و حضور شرکت های خراسان جنوبی در آن اعلام آمادگی کرد.
همچنین در این جلسه مصوب شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی مسائل و افتتاح طرح های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان بعد از ماه مبارک رمضان به خراسان جنوبی سفر کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اینترنت , نمایشگاه