دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی خبرداد:

رشد ۴۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در فروردین‌ماه سال جاری بیش از سه تن و ۹۲۷ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۴۸ درصدی برخوردار بوده است.
رشد ۴۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی زندی صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: نیروهای نظامی و انتظامی استان در سال گذشته 39 تن و 606 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کردند.
وی افزود: میزان کشفیات در 12 ماهه سال گذشته نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در فروردین‌ماه سال جاری بیش از سه تن و 927 کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده است، یادآور شد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 48 درصدی برخوردار بوده است.
زندی ادامه داد: در سال گذشته کشفیات شیشه در استان نگران‌کننده بوده و میزان آن نسبت به مدت مشابه رشد داشته است که این امر زنگ خطری برای خانواده‌ها است.
وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر استان از ابتدای سال جاری تا 22 اردیبهشت‌ماه جاری گفت: بیش از شش تن و 684 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط نیروی‌های نظامی و انتظامی استان کشف شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی افزود: در راستای کشفیات مواد مخدر در سال جاری 718 نفر دستگیر شده و به سازمان قضایی تحویل شدند.
زندی با بیان اینکه در فروردین‌ماه سال جاری 102 دستگاه انواع خودروی موتوری توقیف شده است، اضافه کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه امروز مرزهای استان از امنیت کافی برخوردار است، اضافه کرد: در استان خراسان‌جنوبی ورود مواد مخدر به صورت عمده وجود ندارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی از وجود بیش از چهار هزار شهید و 12 هزار جانباز مبارزه با مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تصریح کرد: در استان ما 102 نفر به فیض شهادت نائل شدند که امروز ما در امنیت باشیم.
زندی با بیان اینکه کشور افغانستان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر در همجواری استان ما قرار دارد، گفت: این کشور در حوزه تولید مواد مخدر ایفای نقش می‌کند و ما باید در زمینه مبارزه با ورود آن به استان هوشیار باشیم.
وی یادآور شد: امروز یک دستگاه به‌تنهایی نمی‌تواند با مواد مخدر مبارزه کند و مردمی شدن آن باید ترویج شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حوزه درمان در سال گذشته اقدامات ارزنده‌ای در استان انجام شده است، ادامه داد: در این راستا برخورد قانونی با افرادی که نشر متادون را انجام می‌دادند، صورت گرفته است.
زندی با بیان اینکه بیش از 80 مرکز درمانی اعتیاد در استان وجود دارد، افزود: تعدادی از این مراکز متادون‌درمانی هستند.
وی اولویت سال جاری در حوزه درمان را ارزیابی و نظارت بر فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی و تقویت مراکز دانست و اضافه کرد: توسعه خدمات ارزان‌قیمت برای رفتارهای پرخطر، کاهش مرگ‌ومیر ناشی از مواد مخدر، توسعه مداخلات روان‌شناختی و توجه به گروه‌های خاص به‌ویژه کودکان و مادران از جمله فعالیت‌های حوزه درمان است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیش از 80 درصد درمان اعتیاد در استان توسط مردم انجام می‌شود، گفت: در این حوزه سمن‌ها فعالیت خوبی را بر عهده دارند.
زندی متذکر شد: در حوزه فرهنگی و پیشگیری اولویت سال جاری تمرکز بر ارتقاء علمی در محیط‌های مختلف، جریان‌سازی در حوزه پیشگیری اعتیاد، گسترش نشاط اجتماعی و اجرای برنامه‌های استاندارد برای افراد مورد خطر است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته شش مورد از پاتوق‌های معتادان را پلمپ کردیم، تصریح کرد: امسال نیز این امر انجام می‌شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حوزه درمان در سال گذشته 20 جلسه تخصصی برگزار شده است، یادآور شد: در 86 مرکز تخصصی استان 14 هزار نفر خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
زندی با اشاره به اعتبارات واگذار شده به سازمان‌ها در سال گذشته افزود: این اعتبارات بیش از 600 میلیون تومان بوده که از این میزان 200 میلیون تومان به سمن‌ها واگذار شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مواد مخدر , نیروی انتظامی