سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس تشریح کرد:

آخرین وضعیت بازسازی محورهای تخریب شده ناشی از سیل در طبس

سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس گفت: پس از اتمام عملیات بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل‌های اخیر، حذف دو آبنما در محور طبس – اصفهان و عملیات احداث دو دستگاه ابنیه فنی در این محور همچنین روکش آسفالت شش کیلومتر از محور طبس - اصفهان ، 15 کیلومتر روکش آسفالت محور طبس – بشرویه ، پنج کیلومتر روکش آسفالت طبس – دیهوک ، پنج کیلومتر روکش آسفالت محور طبس-یزد و همچنین شش کیلومتر روکش ماسه آسفالت راه روستایی آبخورگ در دست اقدام این اداره است.
آخرین وضعیت بازسازی محورهای تخریب شده ناشی از سیل در طبس
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محسن حیدری اظهار کرد: شهرستان طبس با داشتن 37 درصد از مساحت کل استان از بعد وسعت جغرافیایی وسیع ترین شهرستان استان خراسان جنوبی محسوب می ‌شود.
وی افزود: طبقه بندی راه‌هاي موجود از منظر طولی مشتمل بر هزار كيلومتر راه آسفالته، 85 كيلومتر راه شوسه و 791 كيلومتر راه خاکی  است که سطح حوزه استحفاظي اين اداره را تشکیل می‌دهد .
سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس بیان کرد: غالب محورهای مواصلاتی این شهرستان از حجم ترافیک بالایی برخوردار بوده و این اداره در زمینه حفظ کیفیت راه‌ها تمام اهتمام خویش را مصروف نکرده اما نظر به گستره زیاد راه‌های موجود، نیاز به توجه و دقت نظر هر چه بیشتر مسئولان همواره احساس می‌شود.
  حیدری ادامه داد: در نوروز امسال بارش شدید باران الهی را نظاره گر بودیم که به همت راهدارن سخت کوش این اداره و با بهره گیری از استعداد ادواتی کامل تمامی محورهای این شهرستان در کوتاه ترین زمان ممکن بازگشایی شدند.
وی افزود: مشکلات و خرابی‌های به وجود آمده پس از سیل نیز به سرعت مرتفع شدند تا مشکلی برای تردد ایمن مسافرین در محورهای شهرستان را شاهد نباشیم.
سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس ادامه داد: از اقدامات انجام شده در حوزه راهداری برای آمادگی برای طرح نوروزی 98 می‌توان به لکه گیری سطح آسفالت به میزان 5530 متر مربع، تنظیف بستر رودخانه‌ها و دهانه پل‌ها به حجم 19890 متر مکعب، اصلاح و پاکسازی دریواسیون ها به حجم 46450 متر مکعب، مرمت دستک و دیواره‌های هدایت آب به حجم 47 هزار و 450 متر مکعب، تنقیه 188 مورد پل و آشکار سازی 23 پل و قرنیز در راه ‌ های اصلی، فرعی و روستایی، تيغ زني و تسطيح راه‌هاي خاکی 177 کیلومتر، زیباسازی، پاكسازي و حفظ حريم راه 49 کیلومتر، ماسه روبی در محور طبس یزد و طبس اصفهان به مقدار 10 هزار مترمکعب بوده است.
حیدری بیان کرد: در اثر بارندگی‌های اخیر 300 فقره ابنیه فنی و آبنما و 421 کیلومتر از راه‌های استحفاظی این اداره در سیل های اخیر ایراد خسارت شده که این امر در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.
وی افزود: پس از اتمام عملیات بازسازی خرابی‌های ناشی از سیل‌های اخیر، حذف دو آبنما در محور طبس – اصفهان  و عملیات احداث دو دستگاه ابنیه فنی در این محور همچنین روکش آسفالت شش کیلومتر از محور طبس - اصفهان ، 15 کیلومتر روکش آسفالت محور طبس – بشرویه ، پنج کیلومتر روکش آسفالت طبس – دیهوک ، پنج کیلومتر روکش آسفالت محور طبس-یزد و همچنین شش کیلومتر روکش ماسه آسفالت راه روستایی آبخورگ در دست اقدام این اداره است.
سرپرست اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای طبس یادآور شد: 50 کیلومتر انتهایی از محور طبس- یزد که از وضعیت رویه آسفالتی خوبی برخوردار نیست، نیز برای انجام روکش آسفالت در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیل , طبس