سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان خبرداد:

200 حامی ایتام و نیازمندان درمیان جذب شدند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان گفت: با سفر به تهران در شروع ماه مبارک رمضان برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین 200 حامی جدید را جذب کردیم.
200 حامی ایتام و نیازمندان درمیان جذب شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، احمد بصیری‌پور روز سه شنبه افزود: اکنون بیش از 300 یتیم زیر پوشش کمیته امداد شهرستان هستند.
وی بیان کرد: یک هزار و 340 حامی در طرح های ایتام، محسنین و شفا با کمیته امداد درمیان همکاری دارند و 493 نفر از فرزندان محسنین زیر پوشش کمیته امداد شهرستان نیز نیازمند کمک خیرین هستند.
مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: محسنین به فرزندان فاقد سرپرست گفته می شود یا والدینی که به دلیل زندانی بودن، طلاق، اعتیاد یا بیماری از تامین مخارج آنها عاجز هستند.
وی اظهار داشت: حامیان به طور میانگین ماهانه بیش از 100 هزار تومان به حساب ایتام و محسنین به عنوان فرزندان معنوی خود پرداخت می کنند و با توجه شرایط اقتصادی موجود جامعه از حامیان تقاضا داریم برای حل مشکل معیشتی آنان این مبلغ را افزایش دهند.
بصیری پور افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای مشارکت بیشتر خیران و نیکوکاران است و تلاش خواهیم کرد به صورت تلفنی و حضوری از ظرفیت خیران استان های برخوردار برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین بهره مند شویم.
وی گفت: امسال مانند سال های گذشته در طرح حامی یابی امدادگران این نهاد در ماه مبارک به ویژه لیالی قدر با استقرار در مساجد شناسنامه ایتام را در معرض دید عموم قرار داده تا آنها را مورد حمایت قرار دهند.
وی بیان کرد: در اسدیه با مشارکت اصناف و بازاریان شهر 300 بسته غذایی به ارزش هر بسته 100 هزار تومان جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان افزود: تلاش می کنیم در سایر شهرهای شهرستان نیز با همت خیرین بسته های غذایی تهیه و در اختیار مددجویان قرار گیرد.
وی گفت: همچنین در طرح اطعام مددجویان تلاش خواهیم کرد غذای گرم پخت و بین نیازمندان شهرستان توزیع کنیم.
وی افزود: در هفته کمک به نیازمندان که از نیمه ماه مبارک تا 21 ماه رمضان نامگذاری شده است این نهاد آمادگی کامل را برای جمع آوری کمک به منظور توزیع بین نیازمندان دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , طرح محسنین