سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی خبرداد:

باران‌های رگباری در راه خراسان‌جنوبی/ کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی از وقوع بارش‌های رگباری سنگین همراه با رعدو برق، آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها طی امروز و فردا در استان خبر داد.
باران‌های رگباری در راه خراسان‌جنوبی/ کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، جواد نخعی امروز با اشاره به شرایط جوی استان طی 24 ساعت آینده، اظهار داشت: مطابق با الگوی نقشه‌های و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی و با توجه به تقویت ناپایداری‌ها، طی امروز و فردا وزش باد شدید و گردوخاک سبب کاهش دید افقی به‌ویژه در نیمه شرقی و مناطق غربی استان پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه طی این مدت بارش‌های رگباری سنگین همراه با رعدوبرق سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی‌شدن برخی مسیل‌ها خواهد شد، اضافه کرد: همچنین در مناطق مستعد و کوهپایه‌ای برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ سبب بروز خسارت در اغلب شهرستان‌های استان قابل پیش‌بینی است.
 کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امروز بارش‌ها برای جنوب شرق استان همچون شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، نهبندان، خوسف و اسدیه پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: فردا بارش‌ها در نواحی شمال غربی استان قابل پیش‌بینی است.
نخعی با اعلام اینکه ناپایداری‌های جوی تا صبح پنجشنبه در شمال شرق استان ادامه خواهد داشت، افزود: شب گذشته در نهبندان یک میلی‌متر باران باریده و هم‌اکنون نیز بارش باران در سربیشه آغاز شده است.
وی از کاهش دمای هوا در استان خبر داد و گفت: دمای هوا به طور میانگین امروز و فردا شش تا 12 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد که در روز چهارشنبه کاهش دمای هوا محسوس خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته سربیشه با حداقل دمای 10 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و طبس با حداکثر دمای 38 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , هواشناسی