چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/66

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/66
 
به گزارش خراسان‌تایم، چه کسی می‌داند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرودیک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ ‌جوانم چه می‌کند؟ دخترم چه شد؟ به راستی ما کجای این سوال‌ها و جواب‌ها قرار گرفته‌ایم‌؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود. از قصه دختًران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می‌کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می‌داند هویزه کجاست؟‌ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند: نبرد تن و تانک؟! اصلا چه کسی می‌داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی‌های، تانک له می‌شود؟

شهید مهدی چهکندی به تاریخ 20/3/1348 در روستای چهکند از توابع بخش مود شهرستان سربیشه متولد و در تاریخ 3/2/1365 در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل شد.

روز بیستم خرداد ماه سال 1348 یادآور تولد نوزادی است که در روستای چهکند از توابع بخش مود شهرستان سربیشه چشم به جهان هستی گشود. نامش را مهدی گذاشتند. مهدی در خانواده ای مقید و متدین به دنیا آمد و با رسم و مرام این خانواده تربیت شد.
دوران کودکی را در زادگاهش و حال و هوای با صفای روستا سپری کرد. هر روز چیزهای تازه ای آموخت. تحصیلات دوره ابتدایی و راهنمایی را در بخش مود به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به بیرجند عزیمت نمود.
ایام تحصیلات متوسطه او مقارن شده بود با دوران دفاع مقدس و نبرد جانانه دلاورمردان این مرز و بوم با عوامل بعثی و متجاوز به مرزهای غربی کشور اسلامی. هنوز مدتی از تحصیلش در بیرجند نمی گذشت که دعوت رهبر و مقتدایش حضرت امام خمینی(ره) را لبیک گفت و عازم صحنه های دفاع مقدس گردید.
اهل ورزش بود و در دوران تحصیل به این مهم می پرداخت. در رشته دو و میدانی، موفقیت هایی نیز کسب کرد. او با ارادتی که به ائمه اطهار(ع) داشت در مراسم عزاداری فعالانه شرکت می کرد و نمازش را سر وقت می خواند. مدتی به عنوان تیربارچی در گردان رعد از تیپ 21 امام رضا (ع) خدمت نمود. با اینکه 17 سال بیشتر نداشت ولی در مدت کوتاه عمرش، ثابت نمود که در راه اعتقاد و حفظ آرمانهای دینی باید تلاش کرد. سرانجام در تاریخ 3/2/1365 در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

انتهای‌پیام/2/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۱۵