جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

۱۱۹ شناسنامه امدادی برای سیل‌زدگان سربیشه صادر شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سیل 2 روز گذشته در شیرگ آقا سربیشه سبب خسارت جدی به منازل مسکونی شد که ضمن تجهیز سایت های اسکان اضطراری ۱۱۹ شناسنامه امدادی برای سیلزدگان صادر شده است.
۱۱۹ شناسنامه امدادی برای سیل‌زدگان سربیشه صادر شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدرحیم شهریاری افزود: با اعلام خبر وقوع سیل در پنج شهرستان استان خراسان جنوبی بلافاصله نیروهای امدادی و عملیاتی وارد عمل شدند اما با توجه به شدت بارندگی‌ها بیشترین خسارت‌ها در شهرستان‌های سربیشه و درمیان گزارش شد.
وی گفت: روستای شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بیشترین خسارت را با یک نفر فوتی داشت که ضمن بازدید میدانی استاندار خراسان جنوبی، ستاد مدیریت بحران استان صبح پس از روز حادثه (دیروز پنجشنبه) به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: مراحل امداد و خدمات رسانی توسط تمامی دستگاه‌های خدمت رسان در این ستاد جمع بندی شد و تخلیه گل و لای منازل مسکونی در اولویت قرار گرفت که نیروهای امدادی با کمک شهرداری و ارتش در کمترین زمان ممکن تمامی منازل حادثه دیده را با کمک لجن کش‌ها تخلیه کردند.
وی تصریح کرد: از بدو ورود نیروهای امدادی ۲ سایت اسکان اضطراری در مدرسه و مسجد روستا برپا شد و خدمات امدادی به حادثه دیدگان در حال انجام است.
شهریاری با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ بسته غذایی بین حادثه دیدگان این روستا توزیع شده است گفت: ستاد عتبات عالیات و ارتش جمهوری اسلامی هم از روز گذشته اقدام به تهیه و توزیع غذای گرم بین حادثه دیدگان کردند.
وی توزیع ۴۰۰ تخته پتو، ۲۰۰ موکت و ۸۰ دستگاه چادر را از دیگر اقلام توزیع شده بین سیل زدگان شهرستان سربیشه ذکر کرد.
شهریاری از حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از صبح امروز در روستای شیرگ آقا خبر داد و افزود: میرجعفریان به صورت میدانی از وضعیت امدادرسانی و خدمات رسانی بازدید می‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , سیل