شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

باید از تئاتر و سینما برای تأثیرگذاری استفاده کنیم/ قانون‌شکنی مردم متأثر از رفتار مسؤولین است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: باید از سینماها، تئاترها و سرودها استفاده ببریم زیرا بسیار تأثیرگذار هستند.
باید از تئاتر و سینما برای تأثیرگذاری استفاده کنیم/ قانون‌شکنی مردم متأثر از رفتار مسؤولین است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در روایات آمده است که همه امور خیر در مقابل امربه‌معروف و نهی از منکر به‌مانند قطره‌ای در برابر دریاست.
وی افزود: بیشتر مردم جامعه سالم بوده و درصد کمی که دست به کارهای خلاف قانون می‌زنند، در حقیقت پیاده‌نظام‌های یک طرح تهاجم فرهنگی هستند اما یک عده ناآگاهانه به آن‌ها می‌پیوندند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: آن‌هایی که منشأ این نوع کارها هستند بسیار کم هستند اما همین تعداد کم، از رها بودن فضا سوءاستفاده کرده و با پشتیبانی بعضی مسؤولین و سازمان‌ها بهره‌ سوء می‌گیرند.
عبادی تصریح کرد:  اگر خوب تحقیق کنیم می‌بینیم که اصل مشکل به خود ما مسؤولین برگشته و قانون‌شکنی مردم متأثر از رفتار مسؤولین است
وی عنوان داشت: وقتی ولنگاری گسترش پیدا می‌کند، به ارزش‌ها بی‌اعتنایی می‌شود، بر مردم یک سری ظلم‌ها تحمیل و باعث عقده در دل آن‌ها می‌شود و در کنار این موضوعات مسؤولین آنقدر وعده‌های دروغ می‌دهند که حرفشان بی‌تأثیر می‌شود، نتیجه همینی است که می‌بینیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: آنچه وظیفه من و شما و هر مسلمانی را سنگین می‌کند، نتیجه کارهایمان است که تأثیر می‌گذارد و این تأثیرگذاری به خاطر این است که اغلب مردم سالم هستند.
عبادی ابراز داشت: اگر مسؤولین به‌صورت جدی چارچوبِ قانون را حفظ و از قانون‌شکنی پیشگیری کنند قطعاً تأثیراتش را خواهیم دید.
وی با بیان اینکه اگر امور فرهنگی به‌صورت منفی رشد پیدا می‌کند، مقصر خودمان هستیم، گفت: اغلب مردم سالم هستند و تمایلی به ناامنی، فساد و تباهی ندارند لذا این خودمان هستیم که به وظایفمان خوب عمل نمی‌کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان داشت: مسؤولین باید در میدان حضور پیدا کنند چون وظیفه آن‌هاست والا چرا پستی را گرفته‌اند؟ چطور می‌شود فردی مسؤولیتی گرفته باشد، از امتیازات و حقوق آن بهره‌مند شده باشد اما در اجرا طفره رود.
عبادی بیان داشت: انقلابی که با خون شهدا به جلو حرکت کرده و محتواهای اسلام ناب را به جهان معرفی می‌کند، حامل پیام‌های زیادی است لذا این پیام‌ها باید در اختیار اقشار مختلف جامعه از جمله شاعران گذاشته شود تا به‌صورت شعر، نوحه، حماسه و غیره به قشر خود و دیگر اقشار جامعه منتقل کنند.
وی با بیان اینکه اگر تولید مطلوبی در جهت هنری ارائه می‌دادیم، می‌توانستیم ریشه افکار را از دست دگراندیشان درآوریم، گفت: مکان‌های فرهنگی و هنری باید از دست دگراندیشان درآید و به دست جبهه انقلابی بیفتد، زیرا ما دارای انواع پیام‌ها برای خانواده‌ها، تربیت فرزند، خطر دشمن، محبت در خانواده و فداکاری زن و مرد و غیره هستیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید از سینماها، تئاترها و سرودها استفاده ببریم زیرا بسیار تأثیرگذار هستند، افزود: برخی‌ها سند 2030 بیگانه را تبلیغ و اجرا می‌کنند، اما اگر ابتدا بتوانیم برای مردم مسائل را تفهیم کرده و سپس آن‌ها را اقناع کنیم، مشاهده خواهیم کرد که هیچ خانواده‌ای به دنبال آن‌ها حرکت نخواهد کرد اما اگر میدان را خالی گذاریم نتیجه آن همینی می‌شود که می‌بینیم.
 عبادی ابراز داشت: دشمن می‌داند که اول باید مردم را بی‌دین، بی‌اعتقاد، رقاص، شراب‌خوار و معتاد کرد و در بینشان اختلاف انداخت سپس با آن‌ها بجنگد و این همان طرحی است که دشمن در آندلس اسپانیا پیاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: دشمن حواسش جمع است و می‌داند که چه می‌کند اما این ما هستیم که باید فرصت را از دشمن بگیریم و مردمانمان را حفظ کنیم، زیرا دشمن از ملت خودمان پیاده‌نظام می‌سازد، لذا باید پاسداری کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برای هر طرحی از طرف دشمن، طرحی جامع جواب می‌دهد نه خام عمل کردن، گفت: اگر جامعه بی‌دین، فاسد، معتاد و بی‌غیرت شد لقمه‌ای آماده برای دشمن است زیرا دشمن از یک جامعه رقاص، بی‌دین و معتاد ترسی ندارد، لذا تمام ترس دشمن از باغیرتی هوشیاری و بیداری جامعه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تئاتر , سینما