شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۰
همزمان با نخستین شب قدر؛

5 هزار نفر میهمان سفره‌های کریمانه امامزدگان خراسان‌ جنوبی شدند

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی از اطعام بیش از پنج هزار زائر همزمان با نخستین شب قدر در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان خبرداد.
5 هزار نفر میهمان سفره‌های کریمانه امامزدگان خراسان‌ جنوبی شدند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام اسماعیل مختاری، امروز ۴ خرداد، در جمع خبرنگاران، به اهمیت شب‌های قدر اشاره و اظهار داشت: شب‌های قدر فرصتی برای الگو گرفتن از شیوه زندگی قرآنی حضرت علی (ع) است.
وی با اشاره به لیالی قدر و ضرورت بهره‌گیری از این شب‌ها، بیان کرد: شب‌های قدر فرصت بسیار مناسبی برای استغفار و عبادت است لذا باید قدر این شب‌های مبارک را بدانیم و با خواندن ادعیه و اعمال ذکر شده در کتب مذهبی از فرصت بزرگ این شب‌ها استفاده کنیم.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌ جنوبی نیز در جوار بقاع متبرکه شاخص استان و مناطق محروم ویژه برنامه‌های شب قدر و همچنین برپایی سفره افطاری و اطعام را برگزار می‌کند.
مختاری با بیان اینکه یکی از طرح‌های اجرایی اوقاف در ماه مبارک رمضان اطعام نیازمندان است، اظهار کرد: بیشترین اطعام در شب‌های قدر اتفاق خواهد افتاد چراکه نیات اکثر واقفان مربوط به این بازه زمانی از ماه مبارک رمضان است.
وی از اجرای طرح افطاری ساده در قالب سفره‌های کریمانه در جوار 26 امامزاده شاخص استان خبر داد و گفت: طرح افطاری ساده می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرهنگ دستگیری از نیازمند و کمک به مستندان در سطح جامعه باشد.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه طرح افطاری ساده با هدف اجرای امینانه نیت واقف و از محل موقوفات مرتبط با اطعام‌دهی به روزه‌داران در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود، اظهار کرد: در اجرای طرح افطاری ساده از ظرفیت‌های مردمی، دستگاه‌ها و مؤسسات و بنیادهای خیریه بهره گیری می‌شود.
مختاری از اطعام بیش از پنج هزار زائر همزمان با نخستین شب قدر در امامزادگان خراسان‌ جنوبی خبر داد و افزود: اداره اوقاف در راستای نیات واقفین خیراندیش و الگوگیری از امام علی(ع) در شب‌های قدر سفره‌های افطاری ساده را برپا و اطعام نیازمندان را در اولویت‌های برنامه‌های خود قرار داده است.
وی با بیان اینکه همزمان با نخستین شب قدر بیش از 13 هزار نفر در بقاع متبرکه استان حضور یافتند، بیان کرد: استقبال مردم در ایام ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر از امامزادگان و بقاع متبرکه استان بی‌سابقه بوده است.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی در تشریح برنامه‌های شب‌های قدر آستان مقدس امامزدگان استان، خاطرنشان کرد: مراسم احیاء شب‌های نوزدهم، بیست‌ و یکم و بیست‌ و سوم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲:۳۰ با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز و پس از آن برنامه مداحی، اجرای تواشیح، سخنرانی علما و برگزاری مراسم احیا و قرآن به‌سر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ماه رمضان , شب قدر , اوقاف