يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
رئیس مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان‌جنوبی:

196 نفر در استان در انتظار پیوند هستند

رئیس مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان‌جنوبی گفت: 196 نفر در استان بیمار پیوندی وجود دارند که کار پیوند آن‌ها انجام شده است.
196 نفر در استان در انتظار پیوند هستند
 
هادی دهقانی، رئیس مرکز جامع درمان بیماران خاص خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خراسان‌تایم با اشاره به این که 80 درصد بیماران پیوندی استان مربوط به اهدای کلیه می‌باشد، گفت: طی سال گذشته 8 عمل پیوند عضو در استان صورت گرفته است که اکثر این افراد از شهرستان‌های نهبندان و درمیان بوده‌اند.
وی بیان کرد:
196 نفر در استان بیمار پیوندی وجود دارند که کار پیوند آن‌ها انجام شده است.
وی ادامه داد: به دلیل سامانه‌ای شدن کارت اهدای عضو، آمار به تفکیک به استان‌ها ارائه نمی‌شود.
دهقانی افزود: سامانه ثبت نام و کارت ویژه اهدای عضو https://ehda.center است که افراد با مراجعه و ثبت نام در این سایت می‌توانند کارت اهدای عضو دریافت کرده و جزو اهداکنندگان عضو باشند.
وی در ادامه افزود: هر فردی که مرگ مغزی شده و زیر 40 سال سن داشته‌باشد، می‌تواند به 8 نفر عضو اهدا نماید.
دهقانی بیان کرد: در صورتی که فردی دچار مرگ مغزی شده و فرم اهدای عضو را نیز پرکرده باشد، باز هم رضایت والدین فرد الزامیست و یکی از مهمترین دلایلی که مانع رضایت پدر و مادران این افراد می‌شود، احساسات و عواطف آنان می‌باشد.
رئیس مرکز جامع درمان بیماران خاص اظهار داشت: سال گذشته، یکی از شهروندان نهبندانی با نجات دادن جان 3نفر بیشترین اهدای عضو را داشت.
وی تصریح کرد: یک فرد با شرایط اهدای عضو می‌تواند استخوان، تاندون، قرنیه، دریچه قلب، کلیه و ریه را اهدا نماید.
وی در پایان گفت: رسانه‌های جمعی باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند تا با وقوع مرگ مغزی، خانواده‌هایشان رضایت داده و جان سایرین را نجات دهند.

انتهای پیام/4

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اهدای عضو , پیوند اعضاء