يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند خبرداد:

آغاز فاز اجرایی طرح تفکیک زباله از مهرشهر بیرجند

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: با توجه به گستردگی شهر بیرجند، طرح تفکیک زباله به صورت محله به محله انجام می‌شود.
آغاز فاز اجرایی طرح تفکیک زباله از مهرشهر بیرجند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، همایون شاکری اظهار کرد: در راستای انجام طرح تفکیک زباله، کار فرهنگ‌سازی و آموزش چهره به چهره در محله مهرشهر آغاز شده است.
وی ادامه داد: فرهنگ یاران شرکت طرف قرارداد و مجری طرح، نسبت به آموزش و نحوه عملکرد در موضوع تفکیک پسماندهای خانگی خشک و تر به صورت خانه به خانه اقدام می‌کنند و به زودی در این منطقه، طرح وارد فاز اجرایی خواهد شد.
معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند یادآور شد: یکی از اولویت‌های شهرداری و حوزه معاونت خدمات شهری در سال جدید مدیریت پسماندها است که در راستای حفاظت از محیط زیست در دستور کار قرار دارد.
شاکری با اشاره به تغییر الگوی مصرف برای تولید کمتر پسماند و تفکیک زباله از مبدا، خاطرنشان کرد: قبل از توجه به موضوع تفکیک پسماند باید به تغییر نوع مصرف و رفتارهای روزمره در زندگی توجه شود تا بدانیم چگونه کمتر پسماند تولید کنیم و بعد از آن به دنبال فرهنگ‌سازی در راستای تفکیک زباله از مبدا باشیم.
وی یادآور شد: در راستای افزایش فرهنگ عمومی، یک باب غرفه در پارک نشاط ایجاد و نسبت به توزیع بروشور و آموزش عمومی شهروندان اقدام می‌شود که در صورت نیاز به آموزش، شهروندان می‌توانند به غرفه مزبور مراجعه کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۵۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مهرشهر , شهرداری