چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
مدیر کل کمیته امداد امام(ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد:

احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی همچنان در انتظار تحقق وعده‌های «نوبخت»

مدیر کل کمیته امداد امام(ره) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه همچنان منتظر ابلاغ اعتبار اولیه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم، گفت: تا زمانی که اعتبار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تخصیص نیابد کار را شروع نمی‌کنیم.
احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی همچنان در انتظار تحقق وعده‌های «نوبخت»
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی اظهارداشت: در سفر سال گذشته نوبخت به استان مقرر شد 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث شود که از این تعداد سهم کمیته امداد پنج هزار واحد مسکونی بوده است.
وی از شناسایی خانوارهای واجد شرایط برای احداث مسکن محرومان خبر داد و گفت: در حال حاضر پنج هزار و 951 خانوار یک نفره و هفت هزار و 202 خانوار دو نفره به بالای تحت پوشش این نهاد دارای مسکن غیر مقاوم و یا فاقد مسکن هستند.
مدیر کل کمیته امداد امام(ره) خراسان‌جنوبی گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور قول داده تا آخرین رقم کمک‌های بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی محرومین استان تأمین می‌شود.
سلم‌آبادی با اعلام اینکه همچنان منتظر ابلاغ اعتبار اولیه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم، اضافه کرد: در مرحله اول مقرر گردید 40 میلیارد تومان را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بدهد و در مرحله دوم نوبت تأمین اعتبار کمیته امداد است.
وی با بیان اینکه تا زمانی که اعتبار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تخصیص نیابد کار را شروع نمی‌کنیم، اضافه کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در حال پیگیری سهم استان است که اگر بشود این سهم را بگیرد.
مدیر کل کمیته امداد امام(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیشتر واحدهای پیش‌بینی شده در روستاهای استان احداث می‌شود، تصریح کرد: مساحت در نظر گرفته شده برای این خانه‌ها به طور میانگین 50 متر مربع است بنابراین ممکن است مساحت خانه‌ای 40 متر و خانه‌ای دیگر 70 متر مربع باشد و این مهم نیز براساس نفر عائله است.
سلم‌آبادی با اعلام اینکه واحدهای کمیته امداد رایگان نیست بلکه قسمتی از هزینه ساخت(25 میلیون تومان) توسط سازمان برنامه‌ریزی بودجه تأمین می‌شود، توضیح داد: همچنین بین 10 تا 15 میلیون تومان کمک بلاعوض توسط کمیته امداد و مابقی از طریق تسهیلات تأمین می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , مسکن